Koty

Koty

RASY KOTÓW

ZDROWIE KOTA

PORADY DLA KOTÓW

CIEKAWOSTKI O KOTACH

Dział koty to bogate źródło informacji o kotach. Znajdują się tu wpisy o zdrowiu, poradach, ciekawostkach oraz rasy kotów. Koty rasowe: Kot BrytyjskiKot SyberyjskiKot PerskiKot BombajskiCornish RexKot SfinksKot Egipski MauBobtail JapońskiBobtail Kurylski, Kot Syjamski, Kot Bengalski, Mine Coon itd.

Zdrowie kota

To właściwa opieka nad pupilem. Przestrzeganie zasad właściwego żywienia, pielęgnacji, jak również organizacja przestrzeni czy wizyta u lekarza weterynarii. Podstawową opiekę zapewnia czworonogowi jego właściciel, natomiast bardziej specjalistyczną weterynarz. Lecznicza dla zwierząt to miejsce wykonywania szczepień, wykrywania i leczenia chorób, zasięgania praktycznych informacji oraz nabycia specjalistycznych produktów. Zdrowie kota to wczesne wykryte choroby i szybkie podjęcie leczenia. W porę przeprowadzona kuracja stanowi zwiększenie szans na wyleczenie, a także pozwali pupilowi zaoszczędzić wiele cierpień.

Opieka nad kotem

Kot, którym prawidłowo opiekuje się cała rodzina potrafi dostarczyć domownikom wiele satysfakcji, a także będzie wierny, czuły i lojalny. Zdrowie kota, jego pogodne usposobienie, temperament i radość z życia oraz stan ogólny zależą w dużym stopniu od jego właściciela i całej rodziny. Kotu poczucie bezpieczeństwa zapewni własne legowisko, które należy umieścić w zacisznym, mało uczęszczanym przez domowników miejscu i wolnym od przeciągów. Cała kocia rodzina znana jest z cechy drapania różnych przedmiotów, dlatego należy kotu sprawić przyrząd do drapania. Powinno się jak najszybciej nauczyć kota korzystania z drapaka, żeby nie niszczył mebli.

Historia kota

Udomowienie kotów musiało trwać wiele wieków, tym bardzie, że według badaczy koty żyły od psów nawet klika milionów lat wcześniej. Tygrys szablozębny był najbardziej znanym przedstawicielem prehistorycznym kotów. Według najnowszych badań genetycznych istnieje bliskie podobieństwo między kotem nubijskim i żbikiem. Badania te dowodzą, że należy je zaliczyć do jednego gatunku, albo wydzielić odrębną grupę żbików, które zamieszkują Afrykę i Bliski Wschód. W czasach, kiedy ludzie zaczęli prowadzić osiadły tryb życia, udamawiać zwierzęta i uprawiać ziemię rozpoczęła się historia udomowienia kota. Miało to miejsce na Bliskim Wschodzie. Koty okazały się wówczas bardzo pożyteczne, ponieważ tępiły szczury i myszy, które niszczyły plony.