GeoZoo » Pies » 10 Najpopularniejszych ras psów
10 Najpopularniejszych ras psów

10 Najpopularniejszych ras psów

10 Najpopularniejszych ras psów cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników tych zwierząt. Psy to najczęściej spotykane zwierzęta domowe. Czworonogi odziedziczyły cechy swoich przodków i mają swoje wymagania, którym należy sprostać. Fachowa literatura pozwoli nam wybrać odpowiednią rasę.

10 Najpopularniejszych ras psów najczęściej trzymane są w polskich domach, gdzie są honorowanymi członkami rodziny. Zwierzęta te cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele ludzi trzyma w mieszkaniu nie tylko psa, ale również kota. Dzieci na domowego pupila najczęściej wybierają psy różnych rozmiarów. Moda może dotyczyć również psich ras.

Popularne psy w polskich domach

10 Najpopularniejszych ras psów bardzo często towarzyszy w codziennym życiu człowieka i stają się jego najlepszym przyjacielem. Niejednokrotnie decydują się na nie rodziny z dziećmi. Zakup psa rasowego to dosyć wysoki koszt. Czworonoga należy poszukiwać w zarejestrowanych hodowlach. Psa można nabyć również w schronisku.

10 Najpopularniejszych ras psów to trendy, które sprawiają, że jedne rasy są bardziej popularne od innych. Do mody należy podchodzić z dystansem. Decydując się na czworonoga, należy dokładnie przeanalizować oczekiwania rasy i spełnić naturalne potrzeby psa. Całą rodziną powinno się przeanalizować plusy i minusy posiadania czworonoga danej rasy.

Do 10 najpopularniejszych psów rasowych należą:

1. Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki, który jest najpopularniejszą rasą na świecie i w Polsce. Na kuli ziemskiej żyje ponad jeden milion tych średniej wielkości psów. Uważane są za najbardziej inteligentne czworonogi. Owczarek niemiecki jest psem o dużym temperamencie, aktywnym fizycznie i żywiołowym. Jest typem sportowca, wymagającym dużego ruchu i ćwiczeń umysłowych. Psy tej rasy posiadają wszechstronne przeznaczenie. Długość ich życia wynosi w granicach 10-12 lat.

Przeczytaj o: Owczarek niemiecki, Zdrowie owczarka niemieckiego.

2. Yorkshire terrier

Zdrowie yorkshire terriera

Yorkshire terrier to mały i bardzo żywiołowy pies. Jest on czworonogiem ozdobnym i do towarzystwa. Jest doskonałym towarzyszem w różnych warunkach mieszkaniowych. Psy tej rasy są wspaniałymi obserwatorami, szybko uczą się komend i lubią zabawy z domownikami. Nadają się dla alergików, ponieważ w miejscu sierści posiadają włos. Polecane są rodzinom z małymi dziećmi, ludziom starszym i samotnym. Cieszą się długim życiem i dobrym zdrowiem. Żyje w granicach 15-16 lat.

Przeczytaj o: Yorkshire terrier, Zdrowie yorkshire terriera.

3. Labrador retriever

Labrador Retriever

Labrador retriever uznawany za wszechstronnego psa pracującego. Jest dużym czworonogiem bardzo aktywnym i silny o zwartej budowie ciała. Uwielbia aportować i kocha wodę. Przejawia dużą skłonność do zabawy. Często wykorzystywany jest w Policji w celu wykrywania narkotyków. Przede wszystkim polecany jest dla ludzi aktywnych, którzy lubią dyscypliny kynologiczne. Nie nadaje się dla alergików. Jest odważny i bardzo towarzyski. Żyje w granicach 10-12 lat.

Przeczytaj o: Labrador retriever, Zdrowie labradora retrievera.

4. Golden retriever

Golden retriever

Golden retriever jest dużym psem. Rasa ta zaliczana jest do psów aportujących. Golden retriever jest silnym, wysportowanym i wytrzymałym psem myśliwskim. Odznacza się dużą inteligencją i przejawia chęć do szkolenia. Najbardziej ceni sobie aportowanie, gdyż uwielbia nosić przedmioty w pysku. Jest polecany aktywnym rodzinom ze starszymi dziećmi. Nie nadaje się dla alergików. Żyje w granicach 10-13 lat.

Przeczytaj o: Golden retriever, Zdrowie goldena retrievera.

5. Chihuahua

Chihuahua

Chihuahua to najmniejszy na świecie pies ozdobny i do towarzystwa. Nie jest polecany dla rodzin z małymi dziećmi ani alergikom. To miniaturowy piesek o silnej osobowości pomimo, że wyglądem przypomina maskotkę. Jest czujny, energiczny i wesoły. Chihuahua jest psem inteligentnym i aktywnym, podatnym na szkolenia. Odznacza się zadziornością i odwagą, nawet wobec dużych psów. Jest to pies długowieczny. Żyje w granicach 12-18 lat.

Przeczytaj o: Chihuahua, Zdrowie Chihuahua.

6. Shih tzu

Zdrowie shih tzu

Shih tzu to mały pies ozdobny, rodzinny i towarzyski. Potrzebuje on codziennej i czasochłonnej pielęgnacji, ponieważ jego długi włos ulega kołtunieniu. Jest on inteligentny, spokojny i zrównoważony. Nie wymaga częstych spacerów, chociaż jest psem żywiołowym i lubi ruch. Polecany alergikom, ludziom średnio aktywnym i starszym oraz rodzinom z dziećmi. Psy tej rasy dożywają do 16 lat.

Przeczytaj o: Shih tzu, Zdrowie shih tzu.

7. West highland white terrier

West highland white terrier

West highland white terrier to mały pies o krępej sylwetce. W Polsce jest czworonogiem do towarzystwa. Konieczna jest właściwa jego socjalizacja. Potrzebuje on dużo ruchu i odpowiedniego szkolenia. Uwielbia zabawy i spędzać wspólnie czas ze swoim opiekunem. Polecanym dla osób i rodzin lubiących aktywny styl życia. Długość życia westa wynosi w granicach 12-14 lat, a nawet więcej.

Przeczytaj o: West highland white terrier.

8. Buldog francuski

10 Najpopularniejszych ras psów - Buldog francuski

Buldog francuski to średniej wielkości pies rodzinny i do towarzystwa oraz typowy kanapowiec. Jest to ozdobny pies o zabawnym wyglądzie i charakterze. Wystarczą jemu krótkie spacery. Lubi domowe zabawy. Jest inteligentnym psem, który szybko się nudzi. Uwielbia być w centrum uwagi i popisywać różnymi wyuczonymi sztuczkami. Polecany jest rodzinom z dziećmi, oraz osobom starszym i samotnym. Nie nadaje się dla alergików. Żyje w granicach 9-11 lat.

9. Sznaucer miniaturowy

10 Najpopularniejszych ras psów - Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy jest małym psem rodzinnym, który posiada duży temperament. Jest on aktywny wesoły i ciekawski. Odznacza się wytrzymałością, siłą i zwinnością. Lubi z człowiekiem spędzać aktywnie czas. Polecany rodzinom ze starszymi dziećmi i doskonale nadaje się dla alergików. Długość życia westa wynosi w granicach 12-14 lat.

10. Maltańczyk

Maltańczyk na trawie

Maltańczyk jest małym pieskiem ozdobnym, rodzinnym i do towarzystwa. Należy do najstarszych psich ras. Jest uroczym czworonogiem, który lubi ludzkie towarzystwo. Polecany jest osobom średnio aktywnym, rodzinom z małymi dziećmi i osobom starszym. Doskonale nadaje się dla alergików. Żyje w granicach 12-16 lat.

Przeczytaj o: Maltańczyk, Pielęgnacja psich włosów.


Podsumowując 10 Najpopularniejszych ras psów polecane jest szczególne miłośnikom tych zwierząt. Przede wszystkim niecodzienne umiejętności czworonogów i ich rozmaite rasy wzbudzają ludzką ciekawość. Jednak przed zakupem psa warto mieć podstawową wiedzę na temat nabywanej rasy. Nie należy zapominać, że moda nie jest najlepszym doradcą przy wyborze czworonoga.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top