GeoZoo » Pies » Najwyższy pies na kuli ziemskiej
Najwyższy pies na kuli ziemskiej

Najwyższy pies na kuli ziemskiej

Najwyższy pies na kuli ziemskiej to dog niemiecki. Jest on przedstawicielem molosów o wdzięcznym i szlachetnym wyglądzie. Ten dostojny pies łączy siłę i elegancję ze swoim gigantycznym wyglądem. Ojczyzną doga niemieckiego są Niemcy, gdzie jest najliczniej hodowany. Posiada przyjazną i towarzyską naturę.

Najwyższy pies na kuli ziemskiej został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2013 roku. Rok później skończył życie, mając zaledwie 5 lat i 10 miesięcy. Rasa tych psów żyje krótko w granicach 6-8 lat, niekiedy dłużej. Rekordzista ten, którego żaden pies nie pokonał, miał na imię Zeus i mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Ważył 75 kg, a wysokość jego w kłębie wynosiła 112 cm. Uwielbiał spacery i jazdę samochodem. 

Gdy stanął na dwóch tylnych łapach miał 218 cm wysokości. Zeus miał czarne umaszczenie i był z natury łagodnym psem. Z tego względu pełnił również rolę psa terapeutycznego w szpitalach i szkołach. Wraz ze swoją ludzką rodziną mieszkał w Kalamazoo w stanie Michigan. Ze względu na swoje rozmiary spożywał miesięcznie około 26 kg karmy. Wodę chętnie pił bezpośrednio z kranu lub ogrodowego prysznica.

Freddy z Wielkiej Brytanii

Najwyższy pies na kuli ziemskiej w 2016 roku to Freddy z Wielkiej Brytanii, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego wysokość w kłębie wynosiła 104 cm. Gdy stanął na tylnych łapach to mierzył ponad 200 cm. Kiedy przyszedł na świat był najsłabszym i najmniejszym osobnikiem w miocie. Psia mama odrzuciła go od karmienia.

Trudno była wówczas przypuszczać, że stanie się rekordzistą pod względem wzrostu. W nowym domu, do którego przybył wraz ze swoją siostrą szybko rosną i przybierał na wadze. Ze względu na swój wzrost, pił wodę ze zlewozmywaka, stojąc na czterech łapach lub ze spryskiwacza. W styczniu 2021 roku skończył życie, mając zaledwie 8 lat.    

Najwyższy pies na kuli ziemskiej

Najwyższy żyjący olbrzym

Najwyższy pies na kuli ziemskiej skończył 3 lata. Jak jego poprzednik ma również na imię Zeus i jest dogiem niemieckim. Był największym szczenięciem w miocie. Mieszka w Teksasie w południowej części Stanów Zjednoczonych. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2022 roku, gdy ukończył 2 lata. W kłębie mierzy 104 cm, a gdy stanie na dwóch tylnych łapach ma około 200 cm wzrostu.

Lubi towarzystwo innych psów i ludzi. Łagodny i cierpliwi w stosunku do dziecka. Najwyższy pies na kuli ziemskiej  jest inteligentnym czworonogiem o ciemnym umaszczeniu. Zjada dziennie duże ilości karmy, a pomiędzy posiłkami otrzymuje swoje ulubione przysmaki. Wodę pije prosto z kranu. Koszt utrzymania psa giganta jest wysoki.

Zeus posiada również swoje fobie, ponieważ lęka się wiatru, burzy, deszczu i zraszaczy. Odznacza się szlachetną sylwetką oraz pełnymi wdzięku, płynnymi ruchami. Nawet w największym podnieceniu dog niemiecki nie zdradza zdenerwowania. Zeus jest psem zrównoważonym i pewnym siebie. Toleruje inne zwierzęta w domu.  

Najwyższy pies na kuli ziemskiej

Dog niemiecki

Najwyższy pies na kuli ziemskiej to gigantyczna rasa o prawie kwadratowej sylwetce. Charakteryzuje się ładnie uwydatnioną muskularną i głęboką klatką piersiową. Wysokość psa średnio wynosi w granicach 80-90 cm, a suki liczona jest od 72 cm. Pies może ważyć nawet 90 kg, a masa ciała suki mieści się w przedziale 45-70 kg.

Dog niemiecki wyróżnia się zwartą i atletyczną budową ciała. Psy giganty podbiły swą wysokością świat. Rasa ta nie jest polecana amatorom i osobom niezrównoważonym, ponieważ dogi posiadają władczą naturę. Posiada krótką i przylegającą do ciała sierść, która jest gładka i lśniąca.

Umaszczenie doga niemieckiego może być:

  • żółte i pręgowane,
  • błękitne i stalowe,
  • czarne i białe z ciemnymi i dużymi łatami.

Dog niemiecki jest szybkim i energicznym czworonogiem, w którym płynie krew charta. Porusza się mocnym krokiem na prostych kończynach. Jest to spokojny pies rodzinny o wielkiej sile. Ma przyjazną i towarzyską naturę. Uwielbia być głaskany i przytulany. Psy tej rasy są przeważnie przywiązane do domowników, ale nieufne wobec obcych.

Dog niemiecki znany jest z kreskówek i filmów. Scooby Doo i Astro to sławne dogi z kreskówek. Czworonogi te występowały również w filmach. Na przykład W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza psy te grały rolę Saby. Marmaduke znane są z komiksów w Stanach Zjednoczonych. Natomiast Protazy to pies Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego.

Opiekunem przedstawiciela tej rasy był przedwojenny polski aktor kinowy i teatralny Eugeniusz Bodo. Pies jego wabił się Sambo. Był biały w ciemne, duże łaty czyli o umaszczeniu arlekin. Sambo towarzyszył swojemu panu w podróży samochodem, a nawet w kawiarniach i restauracjach. Zginął przypadkowo podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

Najwyższy pies na kuli ziemskiej współcześnie żyjący podziwiany jest przez ludzi ze względu na swoje rozmiary i dystyngowany wygląd. To właśnie do dogów niemieckich należą światowe rekordy Guinnessa. W lutym 2010 roku błękitny Giant Gorge z Arizony mierzył 109,2 cm. Najwyższą suką w kwietniu 2011 roku została Nova z Illinois, mierzyła 90,2 cm. Szkoda, że te dostojne psy żyją tak krótko.

Scroll to Top