GeoZoo » Pies » Zabawki dla psa
Zabawki dla psa

Zabawki dla psa

Zabawki dla psa muszą być dla niego ciekawe i bezpieczne. Na rynku nie brakuje rozmaitych zabawek dla czworonogów. Można je kupić w stacjonarnych i internetowych sklepach zoologicznych. Trzeba jednak dokonać wyboru tych najbardziej odpowiednich dla naszego pupila. Zabawki wpływają bardzo korzystnie na rozwój szczeniąt.  

Zabawki dla psa dają zwierzęciu wiele radości. Szczeniętom oprócz rozmaitych zabawek i gryzaków dobrze jest puszczać różne dźwięki. Najlepiej jak są to głosy różnych ludzi i zwierząt oraz przedmiotów. Natomiast odgłosy przyrody: deszczu, burzy czy wiatru przyzwyczajają czworonoga do obcowania z przyrodą.

W takim przypadku naturalne wyładowania atmosferyczne będą mniej stresujące dla naszego psiego przyjaciela. Polecane jest także puszczanie różnych gatunków muzyki, szczególnie wówczas kiedy pies zostaje sam w domu. Świetnie na odpoczynek i wyciszanie czworonoga wpływa muzyka klasyczna lub relaksacyjna.

Bezpieczne zabawki

Zabawki dla psa nie powinny zawierać zbyt małych elementów. Młodych psów nie jest trudno zainteresować jakimś przedmiotem, ponieważ szczenięta chętnie bawią się prawie wszystkim. Czworonogi powinny bawić się bezpiecznymi dla nich zabawkami. Niewskazane są do zabawy: sznurki, przewody elektryczne, preparaty chemiczne czy plastikowe torby.

Nie należy również w zasięgu czworonoga zostawiać swojej garderoby, zwłaszcza skarpet, które mogą okazać się dla szczenięcia śmiertelne. Dobrze jest kupić pupilowi wiele rozmaitych zabawek i niektóre z nich po figlowaniu schować. Psią ciekawość pobudzają zabawki o rozmaitych kształtach, rozmiarach, świecące, poruszające się i wydająca dźwięki.  

Warto jest zmieniać kierunek i prędkość poruszającej się zabawki. Do zabawy dla szczeniąt doskonale nadają się kartonowe pudełka z ukrytymi przysmakami, po które pies wspinał się będzie. Nie może zabraknąć także różnej wielkości kolorowych piłeczek, którymi czworonogi bawią się bardzo chętnie. Do figlowania z psem można też wykorzystać barwne słomki i pachnące zabawki.

Szczenięta lubą gryźć rozmaite przedmioty, co sprawia im ulgę w czasie ząbkowania oraz pozwala zbadać otoczenie. Z tego względu warto jest zadbać o odpowiednie gryzaki. Świetnie pod tym względem sprawdzają się także drewniane zabawki.

Wszystkie gryzaki i zabawki dla psa powinny być:

  • wyprodukowane z bezpiecznych trwałych materiałów,
  • odpowiedniej wielkości, aby pupil nie był w stanie ich połknąć.

Zabawki dla psa

Zabawki jadalne i interaktywne

Zabawki dla psa często są jadalne i interaktywne, rozwijające sprawność intelektualną czworonoga. W zabawkach interaktywnych umieszcza się ulubiony smakołyk pupila. Przykładem takich zabawek są: buty, specjalne kości czy wędzone uszy.

Zabawki jadalne i interaktywne mają za zadanie uspokoić i wyciszyć psiego przyjaciela. Tego rodzaju zabawki wspaniale  spełniają swoją rolę, gdy pies na kilka godzin zostaje w domu sam. Pozwala to naszemu podopiecznemu wypełnić czas w samotności i nie gryźć kapci czy mebli.

Kłębek wełny i pudełko

Zabawki dla psa to również kłębek wełny i pudełko. Czworonogi uwielbiają gonić toczący się po pokoju kłębuszek. Wełna na kłębku może być różnej grubości i koloru, co uatrakcyjni zabawę. Jednak nie wolno zostawiać samego psa w domu, aby nie połknął kawałka włóczki. W takim przypadku może dojść do zatrucia.

Wiele radości wniesie w życie psa również kartonowe pudełko. Pies uwielbia wchodzić do pudełka i obwąchiwać jego rogi. Pudełko to wspaniała kryjówka dla naszego pupila. W kartonowym pudełku można powycinać otwory. Warto jest również schować ulubione smakołyki pupila, który będzie szczęśliwy po ich znalezieniu. Zainteresowanie psich towarzyszy wzbudzają też kartonowe tuby.

Zabawki dla psa

Gry strategiczne

Zabawki dla psa wpływają korzystnie na dobrostan czworonoga. Doskonale sprawdzają się pod tym względem gry strategiczne o różnym poziomie trudności i dostosowane do wieku psa. Poziom gry nie może być zbyt łatwy, gdyż zniechęci to psa do zabawy. Podobnie będzie przy zbyt trudnej grze. Wówczas pupil również nie będzie chciał kontynuować zabawy.

Zaistniałe trudności przy wydobywaniu ukrytego smakołyka może doprowadzić czworonoga do frustracji. Gry strategiczne świetnie wpływają na rozwój psychiczny psa, rozwijając jego koncentracje i inteligencję. Poza tym zabawki te pomagają psu węszyć i znaleźć ukryty przez opiekuna ulubiony smakołyk. Tego rodzaju gry urozmaicają życie psom.

Zabawki dla psa są ważne na każdym etapie jego życia, a zwłaszcza w przypadku szczeniąt. Wpływają korzystnie na stan zdrowia psychicznego i fizycznego psa. Poza tym polepszają kondycją i sprawność czworonoga. Poszukiwanie smakołyka czy pogoń za ulubioną zabawką powinna zakończyć się sukcesem dla naszego pupila. Należy pamiętać, że zabawki uwalniają psią agresję.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top