GeoZoo » Pies » Imię dla suczki
Imię dla suczki

Imię dla suczki

Imię dla suczki powinno być wyznacznikiem jej wyglądu czy charakteru. Świadczy ono również o jej właścicielu. Imię nie powinno być długie i przyciągać uwagę. Nie powinno również kojarzyć się suczce z komendą.

Imię dla suczki często właściciel wybiera rzadko spotykane bądź najbardziej popularne. Trudno jednoznacznie stwierdzić czym się sugerują opiekunowie zwierząt. Niejednokrotnie ma na to wpływ wygląd suki czy jej usposobienie i temperament.

Imiona z mitologii greckiej

Imię dla suczki często wybierane jest z mitologii greckiej. Właściciele niejednokrotnie nazywają swoją pupilkę Ateną, która jest boginią mądrości i sztuki. Można również nazwać innymi imionami w zależności od usposobienia naszej podopiecznej.

Do ciekawych imion z mitologii greckiej należą:

 • Harmonia, która jest symbolem ładu i symetrii.
 • Teja, która jest boginią wzroku. Takie imię dobrze jest nadać suce z rasy chartów, które kierują się przede wszystkim wzrokiem, a nie węchem.
 • Tedyda czyli uosobienie żeńskiej siły i doskonale nadaje się dla suk dużych czy olbrzymich ras.
 • Hera bogini niebios i płodności oraz patronka macierzyństwa.
 • Hestia, która jest symbolem domowego ogniska. To dobre imię dla kanapowców, suk miniaturowych i małych.
 • Nike czyli uosobienie zwycięstwa. Imię takie nadaje się do silnych i dużych ras.
 • Selene czyli bogini księżyca.

Imiona z mitologii rzymskiej

Imię dla suczki oprócz mitologii greckiej wybierane jest również z mitologii rzymskiej. Najbardziej jest tu popularne: Aurora bogini brzasku i świtu oraz Wenus bogini miłości, która była uosobieniem piękna.

Do ciekawych imion z mitologii rzymskiej należą:

 • Fortuna czyli uosobienie szczęścia i losu.
 • Fides, która jest uosobieniem zaufania i wierności.
 • Felicitas, która jest rzymskim uosobieniem szczęścia i pomyślności.
 • Luna czyli bogini księżyca, utożsamiana z grecką Selene.
 • Wiktoria, która jest boginią zwycięstwa i potęgi.

Cztery pierwsze wymienione imiona z mitologii rzymskiej doskonale nadają się dla wszystkich ras płci żeńskiej. Natomiast imię Luna można nadać silnym, dużym i olbrzymim rasom, które są muskularne i dobrze zbudowane.

Imiona związane z geografią

Imię dla suczki może być związane również z geografią. Właściciele pupilek wykorzystują do tego nazwy kontynentów, państw, rzek, a nawet wulkanów. Doskonałym przykładem są: Europa, Afryka, Azja, Malta, Missisipi czy Etna, który jest znanym wulkanem na całym świecie.

Imiona oznaczające zjawiska meteorologiczne

Imię dla suczki związane jest także z warunkami pogodowymi. Najczęściej gdy suka odznacza się szybkością i siłą. Przeważnie dotyczy to zwierząt biorących udział w sportach kynologicznych, takich jak np. chartów czy wyżłów. Popularnym tego typu imieniem dla suki jest nazwanie jej Błyskawicą.

Imiona związane z muzyką

Imię dla suczki wybierane jest również z dziedziny muzyki. Popularne imiona związane z muzyką to: Etiuda, Nutka czy Opera. Często w ten sposób nazywają swoje pupilki pasjonaci muzyki. W ten sposób wyrażają swoje muzyczne zainteresowania. Takie imiona są krótkie i łatwe do wymowy, co oznacza dobry wybór.

Imiona z bajek

Imię dla suczki nierzadko wybierane jest spośród tytułowych bohaterów książek czy filmów. Bardzo popularnym bajkowym imieniem dla psa płci żeńskiej jest Śnieżka. Doskonałym przykładem są również: Bella, Doda, Fiona, Gerda, Lassie, Łajka, Rita, Roszpunka.

Imię ludzkie

Imię dla suczki często wybierane jest spośród imion żeńskich. Imiona mniej popularne wśród ludzi cieszą się większą popularnością w świecie zwierząt, np. Blanka czy Lena. Natomiast z imion zagranicznych popularne są w Polsce, m.in. Gabi, Greta, Sabrina czy Wendy.

Bardzo popularnym imieniem dla suczki jest Daisy. Imię to utożsamiane jest z księżniczką Daisy, która była uważana za wyjątkową piękność i jedną z najatrakcyjniejszych kobiet epoki edwardiańskiej. Uchodziła również za kobietę ekscentryczną. Z tego względu imię to noszą przeważnie suczki ras małych i niezwykle atrakcyjnych, takich jak maltańczyk czy yorkshire terrier.

Podsumowując imię dla suczki dobrze jest odpowiednio dobrać do jej charakteru i temperamentu. Najlepiej jest przyzwyczajać do imienia podczas podawania pokarmu, wspólnych zabaw albo pieszczot. Należy mieć na uwadze, że wybrane dla naszej pupilki imię, będzie nam towarzyszyło przez całe jej życie.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top