GeoZoo » Pies » PIES NA SMYCZY
Pies na smyczy

PIES NA SMYCZY

Pies na smyczy to częsty widok podczas spaceru czy podróży czworonoga z człowiekiem. Zwierzęciu prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny powinien zapewnić jego właściciel.

Pies na smyczy powinien zawsze wyprowadzany być w mieście, ponieważ można tam spotkać się z różnymi konfliktowymi sytuacjami, jak również ludzi, którzy nie lubią sympatycznych czworonogów. Trzeba już szczeniaka przyzwyczajać do ruchu i miejskiego hałasu oraz jazdy środkami komunikacji miejskiej.

Psi właściciel powinien przyzwyczajać swojego pupila do wsiadania i wysiadania z tramwaju, autobusu czy pociągu. Należy czworonoga nauczyć odpowiedniego zachowania w środkach komunikacji miejskiej, gdzie pies powinien mieć założony kaganiec, chyba że opiekun trzyma go na rękach.

Pies na smyczy prowadzony wzdłuż najbardziej ruchliwej ulicy w mieście nie przynosi mu korzyści, ponieważ wdycha trujące spaliny, których najwięcej jest na wysokości jego nosa.

Pies podczas spaceru powinien czuć się bezpiecznie i obojętnie traktować miejskie wynalazki.

Czworonożnego przyjaciela nie należy zabierać na zakupy, jeżeli jego opiekun ma zamiar przywiązać go przed osiedlowym sklepem lub marketem, ponieważ  pies jest w tej sytuacji bezbronny. Należy pamiętać, że nie wszyscy lubią zwierzęta, chociaż potrafią one w nieść do życia człowieka wiele radości.

Jeżeli pies na spacerze czegokolwiek się przestraszy nie należy mówić do niego, żeby się nie bał, gdyż wywoła to w zwierzęciu negatywne emocje i utrwali stresową sytuację. Słowo „nie” pies w swoim życiu słyszy wiele razy. Do nieznanych przedmiotów i sytuacji powinien czworonoga stopniowo przyzwyczajać jego właściciel.

Opiekun psa powinien nauczyć pupila prowadzenia na smyczy, przy swojej lewej nodze. Od szczeniaka należy przyzwyczajać czworonożnego przyjaciela do głośnych dźwięków i hałasów, żeby nie wykazywał na spacerze oznak lęku. Dobrze wyszkolony pupil wzbudza zachwyt przechodniów.

Pies na spacer powinien wychodzić dwa razy dziennie. Najlepiej rano i wieczorem.

Spacer powinien trwać nie mniej, niż 30 minut, żeby w tym czasie pupil zdążył załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, jak również obwąchać nowe miejsca oraz przywitać się ze swoim psim kolegą. 

Pies na smyczy

Psi właściciel spacerując ze swoim pupilem, powinien zwracać uwagę na jego zachowanie. Ważne jest, żeby ukochany psiak nie wywoływał lęku wśród innych ludzi i dzieciach i nie prowokował kłótni z innymi psami. Niejednokrotnie głośnym szczekaniem małe czworonogi atakują duże psy. Na wszystkie psie wybryki można znaleźć sposób, bez zadawania bólu.

Właściciel psa powinien dążyć, żeby jego pies opiekuńczo traktował inne zwierzęta.

W tym przypadku nie powinien pozwolić na gonitwy swojego pupila za kotami, ptakami czy innymi stworzeniami. Nie należy szczuć pupila na inne zwierzęta i nie pozwalać zabawy ze znalezionymi piórkami. Każdego psa nawet groźnego można wychować, żeby nie był agresywny wobec innych zwierząt.

Psią psychikę można szybko zniszczyć trzymając czworonoga w izolowanej klatce, na łańcuchu oraz w kojcu, bez możliwości wyprowadzania na spacer. Nie jest także dobrym rozwiązaniem, kiedy opiekun czworonoga nie ma względem niego żadnych wymagań, pozwalając pupilowi prawie na wszystko.

Każdy spacer z psem może być wykorzystany do szkolenia czworonożnego przyjaciela, a także sprawdzić i pogłębić jego wcześniej już zdobyte umiejętności. Psa od małego trzeba mądrze podporządkować człowiekowi, ponieważ pupil  na spacerze to doskonały towarzysz swojego pana i wierny przyjaciel.

Pies posiada niesamowite zdolności. Potrafi wyczuć ukochanego pana, chorobę u swojego opiekuna, a także grożące niebezpieczeństwo.

Pies posiada wielkie serce, darząc człowieka bezwarunkowym uczuciem. Zdarzają się przypadki, które nie posiadają logicznego wytłumaczenia, ponieważ trudno do końca zrozumieć psiej psychiki.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie