GeoZoo » Pies » Co lubią jeść psy?
Co lubią jeść psy

Co lubią jeść psy?

Co lubią jeść psy? Psy to ssaki względnie mięsożerne. Podobnie jak koty uwielbiają spożywać mięso i jego przetwory. Czworonogi są drapieżnikami, które zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Wiele psów rasowych wykazuje mnóstwo cech swoich dziko żyjących przodków. Jest to niezbędne w związku z doborem pokarmu.

Co lubią jeść psy? Skład psiego dobowego pożywienia powinien zawierać większy procent mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego. Psy podobnie jak koty często jedzą trawę, po której wymiotują. Jest to sposób oczyszczania żołądka z nadmiaru soków trawiennych oraz zalegających, niestrawionych i szkodliwych pozostałości pokarmowych. Psy przeważnie preferują świeże posiłki, sporządzone w domu.

Ulubione psie potrawy

Co lubią jeść psy? Pierwszym, naturalnym i pełnowartościowym pokarmem szczeniąt jest mleko matki. Zbilansowana dieta zapewnia psu dostatek licznych oraz koniecznych składników  organicznych i nieorganicznych. Psy najczęściej lubią odmiany w podawanych posiłkach. Jadłospis ich powinien być dobrze wyważony i różnorodny.

Mięso

Niektóre psy lubią niegotowane mięso. Można podawać im surową wołowinę i cielęcinę oraz baraninę. Natomiast pomimo rutynowego przebadania lekarskiego, w stanie surowym nie jest wskazana wieprzowina. Jednak psy nie można żywić samym mięsem. W swojej diecie potrzebują tłuszczów, węglowodanów, błonnika oraz witamin i składników mineralnych.

Warzywa i owoce

Co lubią jeść psy? Większość psów lubi różne warzywa i owoce w zależności od indywidualnych upodobań. Często chętnie jedzą ogórki, pomidory, marchew, łagodną paprykę, fasolę, bób czy kalarepę. Z owoców najczęściej preferują gruszki, arbuz, melona lub kakę. Czworonogi lubią spożywać potrawy lekko słone, słodkie, a także kwaskowe.

Psie ciasteczka

Ulubionym psim przysmakiem są najczęściej psie ciasteczka, które powinny być uwzględnione w ich dobowym jadłospisie. Psy podobnie jak koty nie muszą otrzymywać w posiłku witaminy C, ponieważ potrafią ją samodzielnie wytwarzać. Oleje roślinne i tłuszcze ryb są bardzo polecane czworonogom, które nimi nie gardzą. Wpływają na ich stan skóry i sierści.

Co powinna zawierać psia dieta?

W pożywieniu psich towarzyszy musi występować dużo białka zwierzęcego. Psy muszą otrzymywać w posiłku taką ilość kalorii, która pokryje ich zapotrzebowanie na energię. Zależne jest to od rasy, stanu zdrowia, wieku i stylu życia zwierzęcia. Niektóre psy potrzebują więcej kalorii ze względu na wykonywaną pracę.  

Kości

Psy lubią również kości. Jednak bardzo niebezpieczne i niepożądane są kości z kurczaka i wieprzowiny oraz rybie ości. Kości te rozszczepiają się na ostre drzazgi. Można je zastąpić mączką kostną dodawaną do posiłku. Natomiast ości ryb po dokładnym obgotowaniu miękną i wówczas można je podać psu.

Słone potrawy

Co lubią jeść psy? Psy lubią również szynkę, polędwicę i baleron. Chętne jedzą również różne pasztety, które przeważnie są słone. Z tego względu powinny być podawane z ryżem czy makaronem. Psy zwykle preferują posiłek w pokojowej temperaturze albo ciepły. Miskę z wodą i posiłkiem należy umieścić  z dala od psiego legowiska.

Co lubią jeść psy

Mleko i nabiał

Co lubią jeść psy? Mleko bywa często ulubionym psim daniem. Większość czworonogów lubi mleko, ale nie wszystkie psy dorosłe je tolerują. Dla wielu psów mleko posiada właściwości rozwalniające, ze względu na zawarty w nim cukier mleczny. Dorosły osobnik może nie mieć czym trawić laktozy. Mleko jest niezastąpionym źródłem wapnia dla szczeniąt.

Mleko może wywołać u niektórych psów alergie skórne, które objawiają się świądem. Skóra staje się wówczas swędząca i sucha. Z tego względu niektóre lecznice dla zwierząt dysponują specjalnym mlekiem dla czworonogów o niskim poziomie laktozy. Mleko można podawać w temperaturze pokojowej lub ogrzane.

Pies, który nie toleruje mleka powinien mieć podawaną śmietankę. Zawiera ona większą część tłuszczu z mleka i jest bogatym źródłem energii. Jednak nadmierne jej spożycie może spowodować nadwagę, a nawet otyłość. W psim jadłospisie nie powinno zabraknąć mlecznych przetworów.

Co lubią jeść psy? Psy lubią również biały ser i niepasteryzowany jogurt. Produkty te są dobrym źródłem białka, węglowodanów, tłuszczów, fosforu i wapnia. Zawierają również witaminy A i witaminy z grupy B. Można je podawać psom z nietolerancją laktozy. Najczęściej napojem dorosłych osobników jest świeża i czysta woda.

Co lubią jeść psy? Psy lubią wołowinę, różne potrawy z kurczaka, ryby i kurze jaja. Psy lubią najbardziej domowe posiłki. Wielostronny psi catering spełnia ważną rolę  w prawidłowym funkcjonowaniu czworonoga. Wpływa również na jego rozwój, kondycję i rozmnażanie. Dobrze wyważona dieta przekłada się na stan zdrowia psiego potomstwa.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top