GeoZoo » Pies » Psie przedszkole
Psie przedszkole

Psie przedszkole

Psie przedszkole przeznaczone jest dla szczeniąt, które uczą się głównych zasad funkcjonowania w psiej społeczności. Jest to grupa czworonożnych przedszkolaków, szkolonych przede wszystkich z podstaw posłuszeństwa i socjalizacji. Psy to inteligentne zwierzęta, które mogą być trenowane w różnym wieku.

Psie przedszkole skierowane jest do opiekunów szczeniąt w wieku 3-6 miesięcy. Trening może być indywidualny bądź w małych grupach, liczących 4-6 czworonogów. Na takich szkoleniach do każdego psa stosowane jest przeważnie indywidualne podejście. Taki kurs składa się z kilku spotkań. Szkolenie psa najlepiej rozpocząć w wieku szczenięcym.

Program kursu

Psie przedszkole skupia się przede wszystkim na budowaniu jak najlepszej relacji pomiędzy właścicielem, a jego psem. Trening taki skupia się również na zachowaniu czystości w mieszkaniu i uczeniu czworonoga niespożywania śmieci.

Program takiego kursu obejmuje zwykle:

  • socjalizację,
  • samokontrolę,
  • budowanie motywacji,
  • skuteczne przywołanie,
  • budowania dobrej relacji z przewodnikiem,
  • chodzenia na luźnej smyczy,
  • aportowanie w przypadku psów mających do tego predyspozycje,
  • naukę podstaw posłuszeństwa, takich jak: siadanie, zostanie, warowanie i noga.

Po zakończonym szkoleniu w grupie psich przedszkolaków możemy zapisać naszego pupila do grupy starszaków. W tym przypadku muszą spełnione być jeszcze dwa warunki. Pies nie może być agresywny i musi mieć ukończone pół roku. W grupie starszaków nasz podopieczny będzie mógł integrować się i pracować z innymi psami.

Szkolenie indywidualne

Psie przedszkole może obejmować indywidualne szkolenie psa, na którym jest tylko właściciel z rodziną i czworonogiem. Godziny treningu dopasowane są wówczas do potrzeb właściciela psa. Może być to jednorazowe szkolenie lub pakiet spotkań. Taki kurs jest trochę droższy od szkolenia grupowego.

Psie przedszkole najczęściej znajduje się w wyznaczonym miejscu, gdzie odbywają się również treningi innych czworonogów. Przede wszystkim szkolenie indywidualne może odbyć się w domu rodzinnym psa, gdzie wizyta taka jest kosztowna. Szkolenie indywidualne doskonale nadaje się nie tylko dla zapracowanych psich właścicieli, ale też dla czworonogów lękliwych czy agresywnych.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top