GeoZoo » Ryba » Akwarystyka » Przygotowanie akwarium do urlopu
Przygotowanie akwarium do urlopu

Przygotowanie akwarium do urlopu

Przygotowanie akwarium do urlopu należy do akwarysty, który w tym czasie nie będzie w stanie pielęgnować swoich podopiecznych. Właściwie zadbany zbiornik wodny jest doskonałą ozdobą mieszkania. Dla współczesnego akwarysty wyjazd na urlop nie jest żadnym problemem. 

Przygotowanie akwarium do urlopu należy dokładnie zaplanować. Odpowiednio urządzone akwarium może funkcjonować prawie całkiem bez opieki. Ponadto rybki bez jedzenia mogą pozostać przez dwa tygodnie. W sklepach akwarystycznych dostępne są automatyczne i niekosztowne podajniki do karmy. Dobrze jest poprosić o pomoc zaufaną osobę, która zna się na pielęgnacji żywych organizmów świata podwodnego.

Ryby w wynajętym mieszkaniu

Przygotowanie akwarium do urlopu może dotyczyć zbiornika z rybami ozdobnymi w wynajętym mieszkaniu. W takim przypadku należy uprzedzić właściciela mieszkania o zaplanowanym lub nagłym wyjeździe. Jednak przed urządzeniem akwarium warto jest porozmawiać o możliwości jego posiadania z wynajmującym lokal mieszkalny.

Przygotowanie akwarium do urlopu jest szczególne ważne w wynajętym mieszkaniu, ponieważ należy liczyć się z możliwością pęknięcia zbiornika. Niesie to za sobą wiele szkód, co związane jest również z kosztami. Z tego powodu właściciel mieszkania może uzależnić posiadanie akwarium od spełnienia określonych warunków.

Przygotowanie akwarium do urlopu ma znaczenie zwłaszcza w przypadku zbiorników o pokaźnych rozmiarach. Godne polecenia jest specjalne ubezpieczenie od skutków zalania mieszkania. W ten sposób można uniknąć wysokich kosztów i związanych z tym nieprzyjemności.

W umowie najmu warto jest umieścić zgodę wynajmującego na posiadanie akwarium z rybami, jak również innych zwierząt.

Akwarium

Podmiana wody w akwarium

Przygotowanie akwarium do urlopu bezpośrednio przed wyjazdem wiąże się z podmianą wody, która powinna być przeprowadzana regularnie. Nieświeża i zanieczyszczona woda może być przyczyną wielu chorób.  Dla zdrowia i dobrej kondycji ryb niezbędne są częste dostawy świeżej wody. Z tego względu konieczna jest częściowa wymiana wody przeprowadzona w zbiorniku co dwa tygodnie.

Wodę w akwarium podmienia się od ¼ do 1/3 na wodę świeżą, która wcześniej powinna być uzdatniona specjalnymi preparatami. Jeżeli woda nie będzie wymieniona bezpośrednio przed wyjazdem na urlop, może się w niej gromadzić nadmierna ilość substancji. Rośliny nie zdążą je rozłożyć ani wykorzystać.

Dla ryb akwariowych szkodliwe mogą być azotany.

Nieustannie parująca woda powoduje wzrost stężenia wszystkich rozpuszczonych w niej substancji. W takiej sytuacji nie wolno jest nalać do akwarium świeżej wody. Należy dokonać jej podmiany, co jest zajęciem pracochłonnym. Do tego celu najlepiej używać węża z odmulaczem. Dzięki temu usuwa się część wody i muł ze zbiornika.

Przygotowanie akwarium do urlopu jest bardzo ważnym zadaniem przed wyjazdem akwarysty. Przed podróżą nie tylko należy dokonać podmiany wody, ale również oczyścić zbiornik z mułu i glonów. Dobrze urządzone i utrzymywane akwarium oznacza zdrowie i dobre samopoczucie organizmów żywych świata podwodnego.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie

ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]