GeoZoo » Kot » Kot z najdłuższym ogonem
Kot z najdłuższym ogonem

Kot z najdłuższym ogonem

Kot z najdłuższym ogonem znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. Jest to kot rasy maine coon, który wywodzi się z Ameryki Północnej. Należy do największych kotów domowych. Jest to najstarsza rasa amerykańska, podobna do norweskiego kota leśnego.

Kot z najdłuższym ogonem umieszczony został w Księdze Rekordów Guinnessa w 2018 roku. Jest to kot z Michigan w Stanach Zjednoczonych o imieniu Cygnus. Długość jego ogona wynosi 46 cm. Maine Coon jest naturalną kocią rasą. Jest on uważany za jedyną rasę długowłosą, która powstała w naturalny sposób w Stanach Zjednoczonych.

Wygląd Cygnusa

Kot z najdłuższym ogonem jest dużym kotem. Posiada długie ciało, szeroką klatkę piersiową i mocne kończyny, które zakończone są dużymi łapami. Na głowie ma osadzone wysokie uszy. Posiada duże oczy, które mają owalny kształt i są daleko od siebie położone. Nos tego kota jest długi i prosty. Maine coon jest grubokościsty i dobrze umięśniony.

Kot z najdłuższym ogonem odznacza się jedwabistym i gęstym futrem. Jego sierść jest dłuższa na brzuch i z tyłu nóg i krótsza na barkach. Wyróżnia się bardzo puszystym ogonem, który porośnięty jest długą sierścią. Należy go codziennie czesać, a zwłaszcza ogon, żeby jego włos nie został skołtuniony.

Ten kot może żyć 15 lat, a nawet dłużej.

Kot z najdłuższym ogonem

Charakter maine coon

Kot z najdłuższym ogonem jest niezwykle inteligentnym kotem, który szybko uczy się komend. Na przykład potrafi aportować, jak pies. Wykonuje polecenia i zna swoje imię. Nie sprawia mu problemu otwieranie drzwi czy branie jedzenia w łapki. Pomimo swoich dużych rozmiarów kot ten jest łagodnego usposobienia, delikatny i słodki.

Jest on opanowany i szybko nawiązują kontakt z innymi zwierzętami oraz z człowiekiem. Potrafi towarzyszyć opiekunowi w prawie każdym jego zajęciu. Jest to stworzenia silne i odporne na choroby. Przed zimnem chroni go gęste futro. Szybko przystosowuje się do każdego otoczenia, gdzie ma miejsce na aktywność fizyczną. Kocha swojego opiekuna i lubi z nimi zabawy.

Kot z najdłuższym ogonem podczas figlowania może być hałaśliwy. Cechą charakterystyczną tego kota jest wydawanie rozmaitych dźwięków. Można usłyszeć jego mruczenie, trele, gruchanie czy ćwierkanie. Ma on swój język, dzięki któremu komunikuje człowiekowi swoje potrzeby. Ponadto jest to żywotny kot oraz czujny i sprawny łowca.

Podsumowując kot z najdłuższym ogonem to wspaniały i inteligentny przyjaciel człowieka. Długość ogona zwykle równa się długości jego ciała. W czasach współczesnych jest popularnym kotem w amerykańskich rankingach. Uwielbia on pieszczoty i czułości, a także zabawy z dziećmi. Maine coon ma skłonności do nadwagi, dlatego trzeba pilnować jego diety.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top