GeoZoo » Pies » ZDANIEM PSÓW
Zdaniem psów

ZDANIEM PSÓW

Zdaniem psów ludzie nie zawsze potrafią sprostać ich oczekiwaniom, ponieważ niewłaściwie odbierają sygnały wysyłane przez psich przyjaciół. Czworonogi niekiedy nie są w stanie zrozumieć ludzkich zachowań. Natomiast kontakty między psami nie są podstawą psiej egzystencji.

Zdaniem psów relacje między nimi, a ludźmi powinny przebiegać na zasadzie partnerskiej. Tak przynajmniej uważają niektóre psy rasowe, które są wiernymi towarzyszami i kochają bezwarunkowo swojego pana. Jednak nie wszystkie psy mimo, że są bardzo inteligentne chcą wykonywać komendy. Zdanie człowieka nie musi być adekwatne z psim odczuciem.

Szkolenie psów

Szkolenie psów powinno przebiegać w niezakłóconej atmosferze. Podstawowe komendy może nauczyć podopiecznego jego właściciel lub oddać szczenię do psiego przedszkola. Nie należy jednak zapominać, że nie każdy pies będzie wykonywał wszystkie nasze polecenia pomimo, że rozumie znaczenie wypowiadanych komend. Na przykład niektóre psy nie są stworzone do aportowania.

Zdaniem psów ludzie powinni rozumieć potrzeby swoich pupili i z nimi rozmawiać oraz wygospodarować czas na wspólne zabawy.

Przeważnie każdy pies potrzebuje innego podejścia i w razie potrzeby wsparcia swojego pana. Niektóry psiak nie zmienia relacji ze swoim opiekunem, który na niego krzyczy i w żaden negatywny sposób nie reaguje na zdenerwowanego właściciela. Nie powinno zmuszać się psa do wykonywania określonych zadań, ani karać za niewywiązanie się z nich.

Natomiast inne czworonogi są bardziej wrażliwe i najmniejsze nasze zdenerwowanie czy zwrócenie uwagi za niewłaściwe zachowanie pupila, może wywołać w nim niepożądane emocje. W takiej sytuacji psiak potrafi się obrazić, wychodząc do innego pokoju. Nie ma wówczas życzenia rozmawiać ze swoim właścicielem, dopóki nie zostanie przeproszony. Często tak postępuje słodki i kochany Yorkshire Terrier, który ma wielu wielbicieli i cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce.

Bardzo ważnym elementem w budowaniu więzi pomiędzy psem, a człowiekiem jest kontrolowanie ludzkich emocji.

Psa należy szanować i akceptować jego zdanie w określonych przypadkach, ponieważ człowiek nie zawsze ma rację. Ludzie obserwując zwierzęta mogą się od nich wiele nauczyć.

Zdaniem psów

Kontakt czworonoga z innymi psami

Nie zawsze pies musi mieć kontakt z innymi czworonogami. Nie jest to wskazane zwłaszcza w przypadku, kiedy odbywa się to kosztem czasu, który mógłby być spędzony z jego właścicielem. Taka sytuacja może mieć negatywny wpływ na zachowanie psiaka. Praktycznie każda rasa hodowana jest do pracy z człowiekiem, dlatego zdaniem psów kontakt z człowiekiem jest najważniejszy.

Nie wszystkie psy zadowolone są z zabawy ze sobą, co człowiek powinien wziąć pod uwagę. Zmuszane przez psich właścicieli do wspólnego biegania, niekiedy wykonują to niechętnie, a nawet często leżą czy gryzą patyki. Taki spacer niejednokrotnie nie wpływa dobrze na samopoczucie pupila, który może być zestresowany.

Zdaniem psów to jego pan powinien aktywnie spędzać z nim czas, co nie oznacza, że nie należy zapewnić jemu socjalizacji z innymi czworonogami.

Nigdy nie przeprowadza się tego na siłę, gdy pupil nie ma ochoty lub podobnie, jak człowiek ma gorszy dzień. Poza tym nie wszystkie psiaki są do siebie nastawione przyjacielsko, odwracając uwagę naszego przyjaciela od nas.

Najistotniejszą kwestią w życiu psa jest nierozerwalna więź ze swoim właścicielem. Należy pamiętać, że nawet psy tej samej rasy mogą różnić się między sobą zachowaniem. Ponadto właściciel psa powinien liczyć się z jego zdaniem, które nie zawsze pokrywa się z poglądami człowieka. Dobre traktowane żaden pies nie zapomni i jest za to wdzięczny do końca swojego życia.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie

Scroll to Top