GeoZoo » Kot » ZABAWA Z KOTEM
Leżący kotek obok zabawki.

ZABAWA Z KOTEM

Zabawa z kotem przynosi wiele radości człowiekowi i jego pupilowi. Kocięta podczas zabawy uczą się określonych zachowań. Ułatwia to zwierzętom oswajanie się z otoczeniem i poznawanie świata. Kota należy czasami zachęcić do figlowania.

Zabawa z kotem nie jest tylko samą przyjemnością. Przede wszystkim jest to nawiązywanie więzi pomiędzy opiekunem, a jego podopiecznym. Niektóre osobniki po przekroczeniu szóstego miesiąca życia mogą wykazywać mniejsze zainteresowanie zabawą. Dzieje się tak, ponieważ wolą skupiać uwagę na polowaniu.

Zabawki dla kota

Zabawa z kotem to cenne doświadczenie dla futrzaków w każdym wieku. Kocięta nie jest trudno zainteresować jakimś obiektem, ponieważ lubią bawić się prawie wszystkim. Jednak należy pamiętać, żeby w ich zasięgu nie znalazły się zbyt małe elementy, sznurki czy plastikowe torby.

Kot powinien bawić się w bezpiecznych warunkach.

Warto jest kupić pupilowi kilka zabawek, które po zakończonym figlowaniu należy schować. Kocią ciekawość pobudzi zabawka poruszająca się, jak gryzoń czy ptak. Należy zmieniać prędkość poruszającej się zabawki i jej kierunek. Tempo zabawy powinien dyktować nasz pupil. Skuteczne są również delikatne ruchy.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kilka zabawek, którymi można poruszać w powietrzu. Najbardziej interesujące są zabawki na patyku, myszki wypchane kocimiętką i piłeczki z dzwonkiem. Do figlowania z kocim przyjacielem można wykorzystać różne pachnące zabawki i kolorowe piłeczki czy słomki. 

Leżący kot na plecach, głaskany przez opiekuna.

Pudełko i kłębek wełny

Zabawa z kotem to także kartonowe pudełko, które będzie kryjówką dla naszego pupila. Kot chowa się we wnętrzu pudełka, kiedy obwącha jego rogi. W ten sposób czeka cierpliwie na swoją ofiarę, którą może być myszka na sznurku. Najlepiej jak będzie ona wypełniona kocimiętką. W kartonowym pudełku można powycinać otwory, co uatrakcyjni zabawę.

Zainteresowanie futrzaków wzbudzają też kartonowe tuby.

Koty uwielbiają szczególnie toczący się kłębek z wełną. Lubią gonić go po pokoju, pomiędzy meblami. Jednak należy pamiętać, żeby nie zostawiać podopiecznego bez opieki, ponieważ może połknąć kawałek włóczki. Zabawy z kartonowym pudełkiem czy kłębkiem wełny powinny być nagradzane za zdolności łowieckie ulubionym kota przysmakiem.

Aplikacja dla kociego przyjaciela.

Zabawa z kotem może polegać również na uruchomieniu na tablecie czy smartfonie gry lub aplikacji. Kocięta posiadają wiele energii, którą powinny rozładować. Aplikacje często pokazują kropki, myszy czy ptaki, za którymi może biegać pupil. Nasz futrzak może także przyglądać się z zaciekawieniem poruszającym ikonom.

Koty lubią bieganie za myszką, małym czerwonym światełkiem czy cieniem na podłodze.

Wiele aplikacji można pobrać bezpłatnie. Ciekawym rozwiązaniem są aplikacje dla tabletów z kamerą z przodu ekranu, które wyświetlają ikonki, przyciągające koci wzrok. Kidy podopieczny usiłuje złapać obiekt i dotknie ekranu, to kamera robi mu zdjęcie. Taka zabawa dla kota w towarzystwie opiekuna jest bardzo ciekawym zajęciem. Spędzany czas w ten sposób uatrakcyjni kocie życie.

Zabawa z kotem jest w ich życiu bardzo cenna, zwłaszcza w przypadku małych kotków. Wpływa również na ich prawidłowy rozwój i kondycję. Uczy również sprawności i umiejętności łowieckich. Gonitwa za zdobyczą powinna w rezultacie zakończyć się sukcesem dla pupila. Wspólna zabawa człowieka z kotem to doskonały moment na uwolnienie kociej agresji.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie

ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top