GeoZoo » Kot » Najdłuższy kot
Najdłuższy kot

Najdłuższy kot

Najdłuższy kot na świecie to Maine Coon o imieniu Barivel. Posiada on przyjazną i towarzyska naturę. Ze względu na długość swojego ciała stał się rekordzistą. Futrzaki z rasy Maine Coon to często duże koty o bardzo ciekawym umaszczeniu. Mają długie ciało i szeroką klatkę piersiową. Długość Maine Coon dochodzić do jednego metra.   

Najdłuższy kot pochodzi z miejscowości Vigevano we Włoszech. Do Księgi Rekordów Guinnessa został wpisany 22 maja 2018 roku, jako najdłuższy kot żyjący na naszej planecie. Długość jego ciała wynosi 120 cm. To prawdziwy koci gigant o łagodnym usposobieniu. Wzbudza podziw na Instagramie, gdzie założone ma konto. Można go także podziwiać na YouTube.

Koty o rekordowych rozmiarach

Najdłuższy kot pobił wcześniejszy rekord Guinnessa o niecałe 2 cm. Poprzednim rekordzistą był również kot z rasy Maine Coon o imieniu Ludo. Został on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa 6 października 2015 roku. Osiągnął on długość 118,33 cm. Ludo jest bardzo spokojnym kotem, który uwielbia pieszczoty.

W 2010 roku światowym rekordzistą pod względem długość został kot z rasy Maine Coon o imieniu Stewie z Nevady w Stanach Zjednoczonych. Przyszedł on na świat w Hermiston w stanie Oregon w 2005 roku. Ten niezwykle długi kot mierzył 123,19 cm, od nosa do końca ogona. Stewie posiadał towarzyskie usposobienie. Przyjazny był dla ludzi i zwierząt. 

Jako certyfikowany koci terapeuta sukcesywnie odwiedzał lokalny dom opieki dla seniorów. Życie tego kota było krótkie, ponieważ odszedł z tego świat po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 8 lat. Przed Stewie do Księgi Rekordów Guinnessa wpisana była Scarlett’s Magic o długości ciała 108,51 cm.

Na pewno na zawsze pozostanie w pamięci ludzi, którzy go podziwiali. Jednym z pierwszych rekordzistów w kategorii na najdłuższego kota świata został w 1997 roku kot o imieniu Snowbie z Wielkiej Brytanii. Długość kota wynosiła 103 cm. Najdłuższe koty świata pochodziły zwykle z rasy Maine Coon, która może poszczycić się ogromnymi i masywnymi kotami.

Barivel z rasy Maine Coon

Najdłuższy kot posiada łagodne usposobienie. Pomimo, że należy do dużych kotów, to jest nieśmiałym i cichym futrzakiem. Barivel uwielbia pieszczoty i towarzystwo swojej ludzkiej rodziny. Ulubionym daniem tego pięknego kotaryby. W jego posiłku nie może zabraknąć tuńczyka lub kurczaka. Barivel jest najdłuższym żyjącym kotem domowym.

Koty rasy Maine Coon należą do najbardziej łagodnych i najsłodszych kotów domowych na kuli ziemskiej. Futrzaki z tej rasy na miejsce do spania wybierają niezwykle zaskakujące zakątki. Lubią kłaść się pod meblami i przybierać różne pozycje podczas snu. Poza tym potrafią wydawać charakterystyczne dźwięki, takie jak mruczenie, trele, ćwierkanie czy gruchanie.

Podsumowując najdłuższy kot świata zyskał sławę i stał się gwiazdorem na portalach społecznościowych. Pomimo swoich gigantycznych rozmiarów wygląda jak przytulanka. Posiada on wodoodporną okrywę włosową. Masa ciała kotów Maine Coon dochodzi do 10 kg. Długość życia tych zwierząt waha się w granicach 13-15 lat.