GeoZoo » Pies » Legowisko dla psa
Legowisko dla psa

Legowisko dla psa

Legowisko dla psa powinno być wygodne i przystosowane do jego rozmiarów. Psie posłanie należy do podstawowej wyprawki dla czworonoga. Można je dowolnie dobierać kolorem i kształtem do wnętrza pokoju. Nie ma to dla czworonoga żadnego znaczenia. Najważniejsze, żeby legowisko było ciepłe i funkcjonalne.

Legowisko dla psa najlepiej kupić jest w sklepie zoologicznym lub w specjalistycznym dla psów. Często znajdują się tam nie tylko posłania ale też ubranka, akcesoria i zabawki dla czworonogów. Na rynku nie brakuje przeróżnych legowisk o rozmaitych rozmiarach, kształtach i barwach. Produkowane są z różnych materiałów, również wodoodpornych czy łatwych do utrzymania w czystości.

Rodzaje psich legowisk

Legowisko dla psa należy dokładnie dopasować do swojego pupila. W sklepach dostępne są rozmaite legowiska. Mogą być produkowane z tradycyjnego materiału, wodoodporne, ze sztucznej bądź naturalnej skóry. Często posiadają pokrowiec, co pozwala utrzymać je w należytej czystości. Wszystko zależy od inwencji twórczej producentów.

Najczęściej spotykane rodzaje psich legowisk to:

  • Koce specjalnie wyprodukowane dla psa, które chronią przed zimnem. Zapewniają zwierzęciu stałą temperaturę ciała. Mogą być wykonane z futerka lub innego ciepłego materiału. Niejednokrotnie koce te izolują od przeciągów i klimatyzacji. Doskonale nadają się do mieszkania i w podróży.
  • Duża poduszka wyprodukowana z wysokiej jakości materiału dla miniaturowych, małych czy średnich psów. Wykonana jest często w różnych kolorach i rozmiarach.  
  • Tradycyjne legowiska wyprodukowane z pianki poliuretanowej, która bez względu na siłę naciśnięcia powraca do swojego pierwotnego kształtu. Często wyposażeniem legowisk jest poduszka. Posłania dla psów można bez obawy prać w pralce. Ponadto są elastyczne i wytrzymałe. Można kupić w różnych wielkościach i cenie, a nawet specjalnie wyprodukowane do określonej rasy czy na zamówienie. Legowiska tego typu posiadają różne kształty, np. okrągłe czy prostokątne. Mają różne wielkości i nadają się również dla dużych psów.
  • Budka dla czworonoga, która izoluje od zimna i przeciągów w mieszkaniu. Najczęściej wyprodukowana jest z kolorowych i wytrzymałych tkanin. Nadaje się do niedużych psów i można ustawić ją w mieszkaniu. Najczęściej wyposażeniem budki dla psa jest wygodna poduszka.
  • Domek dla psa, który doskonale nadaje się do małych czworonogów, które lubią chować się do niego podczas drzemki. Takie legowisko dla psa nadaje się do umieszczenia w mieszkaniu. Tam w zaciszu swojego domku mogą spokojnie wypoczywać. Niejednokrotnie domek obszywany jest kolorowym futerkiem i ozdabiany haftem. We wewnątrz domku na wyposażeniu znajduje się ciepła poduszka. Domek dla psa izoluje od zimna, przeciągów i hałasów.
  • Sofa lub kanapa produkowane są dla małych, średnich i dużych psów w różnych barwach. Można bez trudu dopasować do wnętrza pomieszczenia. Niektóre z nich o małych rozmiarach można wykorzystywać do przewozu psa samochodem. Sprzedawca podaje często wymiary sofy, jej wagę i maksymalne obciążenie. Niektóre z nich mają nóżki, jak duże kanapy dla ludzi. Wyposażone są nawet w naczynia na wodę i pokarm. Kanapy i sofy mają również różne rozmiary, kształty i barwy. Tego rodzaju legowiska w zależności od wielkości, wykonania i materiału nie są tanimi posłaniami dla czworonoga.
  • Pontony, które idealnie nadają się do spania dla dużych czworonogów. Najczęściej wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów i łatwe są do utrzymania w czystości. Niejednokrotnie przy małym stopniu zabrudzenia można je wytrzeć wilgotną ściereczką. Często są to pontony obustronne, które w każdym momencie można przewrócić na drugą stronę. Pontony takie są funkcjonalne i chronią czworonoga przed zimnem i wilgocią.

Legowisko dla psa

Jakie legowisko dla psa?

Legowisko dla psa powinno być dopasowane do jego wielkości, wygodne i praktyczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Na początku nie trzeba kupować gotowego posłania, wystarczy dla młodego pieska użyć pudełka z kartonu. Dno należy wyścielić grubą warstwą gazet i przykryć je ciepłym kocykiem. 

Szczenię  powinno mieć wygodne i ciepłe legowisko. Gotowe legowisko można kupić w późniejszym czasie, ponieważ trzeba liczyć się z tym, że maluch szybko rośnie. Posłanie dla psa należy ulokować w zacisznym zakątku pokoju. Przez pierwsze noce dobrym rozwiązaniem będzie umieszczona butelka napełniona ciepłą wodą i dostarczona pupilowi miękka zabawka.

Woda w butelce nie może być gorąca.

W takich warunkach szczeniak szybko zadomowi się w nowym miejscu. Młody piesek po opuszczeniu rodzinnego domu może czuć niepokój i być zdezorientowany. Z tego względu warto jest włączyć po cichu radio, najlepiej z muzyką relaksacyjną. Można również w pokoju malucha umieścić cykający zegar. Kiedy piesek nie śpi należy dotrzymywać mu towarzystwa, przemawiając do niego łagodnym głosem.

Legowisko dla psa to często nie mały wydatek. Planując zakup posłania dla czworonoga trzeba pamiętać, żeby pupil zmieścił się na swojej kanapie. Pies powinien leżeć na boku z wyciągniętymi swobodnie czterema nogami. Zanim postanowimy kupić legowisko należy zmierzyć dokładnie naszego psa, jego długość i wysokość. Z każdej strony należy dodać po 10 cm.

W przypadku szczeniaka warto jest kupić legowisko trochę większe, biorąc pod uwagę jego szybki wzrost. Nie warto inwestować w drogie posłanie, ponieważ młody piesek może je szybko pobrudzić i po szarpać. Dobrym rozwiązaniem dla szczeniaka jest posłanie ze zdejmowanym pokrowcem, który bez trudu można szybko wyprać.

Legowisko dla psa to również jego kącik do odpoczynku, który powinien pozbawiony być hałasów, zimna i przeciągów. Każde szczenię czy pies dorosły powinny mieć swoje miejsce do spania w zacisznym miejscu pokoju. Na początku nie potrzeba decydować się na drogie posłanie dla pupila. Wystarczy zapewnić mu spokój, ciepło i wygodę. W swoim legowisku nasz pupil powinien czuć się komfortowo.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top