GeoZoo » Pies » Pozycja bezpieczna dla psa
Pozycja bezpieczna dla psa

Pozycja bezpieczna dla psa

Pozycja bezpieczna dla psa jest bardzo ważna podczas udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Ma również znaczenie w czasie psiego snu, gdzie można zaobserwować różne pozycje naszego pupila. Świadczy to o jego kondycji i samopoczuciu.

Pozycja bezpieczna dla psa podczas snu wpływa pozytywnie na jego mózg i wypoczynek. Natomiast podczas reanimacji ratuje mu życie. Przed udzieleniem pierwszej pomocy należy sprawdzić oddech i tętno psa. Zbilansowana dieta i właściwa pielęgnacja wpływa na samopoczucie i zdrowie psa. Warto jest zapoznać się z potrzebami czworonoga i jego charakterem.


Pozycja psa podczas snu

Pozycja bezpieczna dla psa podczas snu to najczęściej spotykana boczna i na plecach. Oznaczają one, że nasz podopieczny czuje się w domu dobrze, bezpiecznie. W takich pozycjach może wyspać się wygodnie, ponieważ jest szczęśliwy i wypoczęty. Ważną rolę odgrywa również legowisko dopasowane do wielkości czworonoga. Psy lubią często spać ze swoim opiekunem.

W pozycji bocznej pies wchodzi w fazę głębokiego snu. Jest to pozycja spokoju wewnętrznego i relaksacyjna. Czuje się w niej bardzo komfortowo i bezpiecznie. Pies leżąc na plecach jest szczególnie zadowolony i radosny. Oznacza to, że w pełni ufa domownikom. Czuje się bezpiecznie i swobodnie. Jest to dla niego komfortowa pozycja. Budzi się wypoczęty gotowy do zabawy i spaceru.

Pierwsza pomoc dla psa

Pozycja psa podczas pierwszej pomocy

Pozycja bezpieczna dla psa podczas pierwszej pomocy ma bardzo duże znaczenie. Pomocy przedmedycznej czworonogowi udziela się podobnie jak człowiekowi. Jednak należy pamiętać, że reanimując psa najlepiej założyć mu przynajmniej prowizoryczny kaganiec. Jest to ważne w trosce o własne bezpieczeństwo.

W takiej sytuacji należy obwiązać psi pysk krawatem czy bandażem. końce jego trzeba przeprowadzić za uszami i zrobić węzeł z tyłu głowy. Przed dokonywaniem reanimacji należy ułożyć czworonoga w pozycji bezpiecznej czyli na prawym boku. Gdy pies jest nieprzytomny to sprawdza się wówczas, czy w gardle nic mu nie zalega. Następnie trzeba wyciągnąć mu język, zamknąć szczęki i głowę odchylić do góry.

Pozycja bezpieczna dla psa na prawym boku pomaga przywrócić go do życia po dokonaniu wentylacji i masażu serca. Powietrze można wdmuchiwać przez nos czworonoga. Natomiast masaż serca dokonuje się na klatce piersiowej psa pomiędzy 3, a 6 żebrem. W przypadku dużych psów masaż serca należy wykonać dłońmi. Natomiast klatkę piersiową małych czworonogów ugniata się dwoma palcami.

Pozycja bezpieczna dla psa to położenie go na prawym boku podczas jego reanimacji. Sztuczne oddychanie i masaż serce może uratować życie naszemu pupilowi. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedweterynaryjnej należy przewieść psa do lecznicy dla zwierząt lub wezwać pogotowie weterynaryjne. Natomiast pozycja psa podczas snu świadczy o jego zdrowiu i samopoczuciu.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top