GeoZoo » Pies » 15 Porad dla psa
15 Porad dla psa

15 Porad dla psa

15 Porad dla psa dotyczy właściwej opieki nad psim pupilem. Przestrzeganie zasad właściwego żywienia, pielęgnacji, jak również organizacji przestrzeni. Poza tym ważne są regularne wizyty u lekarza weterynarii i związane z tym szczepionki.

15 Porad dla psa dotyczy jego kondycji i zdrowego trybu życia.  Podstawową opiekę zapewnia psu jego właściciel, natomiast bardziej specjalistyczną powinien weterynarz. Lecznicza dla zwierząt to miejsce wykonywania szczepień, wykrywania i leczenia chorób czy zasięgania praktycznych informacji i porad. Można tam również nabyć specjalistyczne produkty.

Podstawowe porady dla psa

15 Porad dla psa to podstawy, które powinien znać każdy właściciel psiego przyjaciela.

Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 1. Zbilansowaną dietę, z przewagą świeżego i pełnowartościowego pożywienia. Najlepiej, jak posiłki sporządzone są samodzielnie. Trzeba wziąć pod uwagę stan zdrowia i wiek psa, a także jego własne upodobania.
 2. Podawanie świeżej i czystej wody. Najlepiej zmieniać ją kilka razy w ciągu dnia, szczególni w czasie upałów. Woda może być przegotowana lub filtrowana w domu. Filtr do wody można założyć w kranie lub dzbanku.
 3. Suche karmy, które należy wybierać renomowanych firm i z pewnych źródeł. Karmy powinny być prawidłowo oznaczone – etykietą. Ważne jest sprawdzenie składu kupowanych karm i ich przeznaczenie.
 4. Podawanie pokarmu dla psów w czystych miskach. Najlepiej, jak są to naczynia szklana, porcelanowe lub z metalu nierdzewnego. Nie są polecane miski z tworzywa sztucznego.
 5. Zakupienie odpowiedniej wielkości legowiska, przeznaczonego specjalnie dla czworonoga. Posłanie dla psa powinno znajdować się w zacisznym miejscu pokoju, bez przeciągów. Legowisko jest ważne, ponieważ pies może tam odpoczywać również w ciągu dnia.
 6. Regularne szczepienia przeciwko wściekliźnie od trzeciego miesiąca życia.
 7. Zapewnienie psu przestronnego pomieszczenia, gdzie będzie mógł schronić się przed upałem czy zimnem. Trzeba również zapewnić dostęp światła słonecznego.
 8. Zapewnienie psu dziennej dawki ruchu. Pies powinien regularnie wychodzić na spacery.
 9. Wyprowadzanie psa na spacery powinno odbywać się wyłącznie na smyczy. W przypadku ras niebezpiecznych konieczny jest kaganiec.
 10. Odpinanie psa ze smyczy tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że właściciel jest w stanie głosowo sprawować pełną kontrolę nad czworonogiem.
 11. Usuwanie nieczystości pozostawionych przez psa.
 12. Zapewnienie pełnego nadzoru nad czworonogiem i uniemożliwienie wydostania się psa poza teren zamieszkania.
 13. Pielęgnowanie regularne psiej sierści, sprawdzanie skóry, uszu i przemywanie oczu. Wszystkie te czynności należy wykonywać od małego. Pies, który jest przyzwyczajony uwielbia takie zabiegi. W razie potrzeby należy także przycinać pazury.
 14. Zaopatrzenie się w apteczkę pierwszej pomocy dla psa w razie   nagłego wypadku, np. skaleczenia.
 15. Zabronione jest prowadzenie psa na tereny przeznaczone dla dzieci czyli piaskownice czy place zabaw. Poza tym nie należy wprowadzać czworonoga do obiektów gastronomicznych czy miejsc użyteczności publicznej.

Podsumowując

15 Porad dla psa, które zostały wyżej podane to podstawy niezbędne w jego życiu. Trzeba dbać o dobrostan czworonoga, ponieważ pies szczęśliwy i zdrowy cieszy się dobrym zdrowiem. Pies powinien być codziennie wyprowadzany na spacer w odpowiednio dopasowanych szelkach lub obroży i na smyczy. W niektórych przypadkach konieczny jest kaganiec.

15 Porad dla psa to najważniejsze czynniki niezbędne do bezpiecznego i zdrowego trybu życia psiego towarzysza. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są w fachowych podręcznikach. Psi właściciel powinien zrozumieć naturę zwierzęcia i jego potrzeby. Dobrze traktując psa można zdobyć wiernego psiego przyjaciela, który będzie kochał nas bezwarunkowo.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie

ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top