Psy z bajek

Psy z bajek

24/01/2022 Wyłączono przez AKS
Podziel się

Psy z bajek podziwiane są zwłaszcza przez dzieci. Bohaterami kreskówek i filmów animowanych są często psy różnych ras. Niejednokrotnie są fikcyjnymi postaciami, które grają główną rolę w bajkach Walta Disneya i innych znanych twórców.

Psy z bajek znane są od dawna. Występują najczęściej w filmach Walt Disneya. Przedstawiają historię czworonogów w celu rozwijania i przekazywania podstawowych wartości. Disney wprowadza nas w świat, gdzie bohaterami bajek są zwierzęta, a zwłaszcza psy. Disney i inni twórcy wykreowali w swoich filmach psich bohaterów, którzy cieszą się dużym uznaniem.

Sławne psy z bajek Disneya

Psy z bajek Disneya najbardziej znane są na całym świecie. Z wielkim zainteresowaniem oglądają je dzieci.

Do najbardziej sławnych psich bohaterów należą:

 • Pluto, który jest słodkim i wspaniałym psem. Występuje często w filmach animowanych i komiksach. Jest odpowiednio wyszkolony i uwielbia zabawy. Tego sympatycznego psa chcą mieć dzieci. W niektórych bajkach Pluto przedstawiony jest jako owczarek.
 • Goofy to fikcyjna postać psa, którego przyjaciółmi są Myszka Miki i Kaczor Donald. Najczęściej jest to pies łatwowierny i niezdarny, chociaż zawsze skłonny do pomocy. Pierwszy raz Goofy wystąpił w kreskówce animowanej w 1932 roku pod nazwą Dippy Dawg. Był to film „Rewia Myszki Miki”.
 • Bruno z bajki „Kopciuszek” to najlepszy przyjaciel, który jest wyrozumiały i wierny. Nie tylko potrafi obronić, ale także wysłucha problemów.
 • Tramp występujący w filmie „Zakochany kundel”. Jest on psem rezolutnym i zabawnym, który potrafi współczuć. Jest partnerem Lady z którą ma czwórkę dzieci i adoptowaną córkę. Przede wszystkim jest psem odważnym i potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach.
 • Trusty z filmu „Zakochany kundel” jest psem w podeszłym wieku. Ale wiernym i godnym zaufania. Zawsze można na niego liczyć.
 • Lady to suczka rasy cocker spaniel z filmu „Zakochany kundel II”. Jest jednym z głównych bohaterów tego filmu. Jej partnerem jest Tramp. Jest bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich dzieci. Jednocześnie jest dystyngowana i łatwowierna. Powoduje to, że często popada w kłopoty.
 • Chaps z filmu „Zakochany kundel II” jest głównym bohaterem. Ten młody pies jest potomkiem Lady i Trampa. Po odpowiednim szkoleniu wyrośnie na prawidłowo ułożonego psa.
 • Pongo z filmu „101 dalmatyńczyków” to inteligentny i opiekuńczy pies, którego właścicielem jest Robert. Pongo to główny bohater filmu odznaczający się niesamowitą odwagą. Jest również partnerem Cziki.
 • Czika to urocza suczka, która zakochana jest w Pongo. Razem stanowią dobraną parę. Czika jest również bardzo opiekuńczą mamą dla swojego licznego potomstwa.
 • Miedziak, który jest psem myśliwskim z amerykańskiego filmu animowanego „Lis i Pies”. Mieszka on ze swoim właścicielem Amosem i starym psem Maxem.
Psy z bajek

Słynne psy bohaterami różnych bajek

Psy z bajek zasłynęły również w filmach nakręconych przez różnych twórców.

Do najbardziej znanych psich postaci bajkowych należą:

 • Pies Huckelberry to główny bohater animowanego serialu Hanna-Barbera. W 1988 roku Huckelberry zadebiutował w filmie animowanym „ Złych czterech i pies Huckelberry”.
 • Reksio występujący w polskiej bajce, która powstała w 1967 roku w Studiu Filmów Rysunkowych. Produkcja jej odbywała się do 1990 roku w Bielsku-Białej. W tym czasie przygody sympatycznego Reksia chętnie oglądały dzieci.
 • Spike i Tyke to amerykański serial animowany, który został stworzony przez Hanna-Barbera. Są to przygody psów rasy buldog amerykański. Spike jest dużym i silnym psem wspierającym swojego małego synka, jakim jest Tyke.

 • Łepek to pies z kanadyjsko-amerykańskiego filmu animowanego „ Inspektor Gadżet”. Został on nakręcony przez wytwórnię DHX Media. Łepek jest psem tytułowego bohatera czyli inspektora i Penny. Jest bardzo inteligentnym zwierzęciem, który pomaga swojemu panu w każdej jego misji.

 • Droopy to fikcyjna postać z kreskówki amerykańskiego reżysera filmów animowanych Texa Avery’ego. Jest to powolny pies rasy basset hound. Po raz pierwszy pojawił się on w roku 1943.   

Podsumowując psy z bajek Disney są najczęściej uroczymi i zabawnymi zwierzętami. W świecie bajek pokazany jest charakter psich bohaterów i ich młodzieńczy wygląd. Przygody zwierząt w bajkach Disneya cieszą się wielkim uznaniem zwłaszcza wśród dzieci. Nie tylko bawią ale również uczą i inspirują obecnych i przyszłych opiekunów psów.


ZOBACZ TAKŻE

Opieka nad bystrzykiem neonowym

Opieka nad bystrzykiem neonowym

Opieka nad bystrzykiem neonowym to pełnowartościowe dieta i odpowiednie warunki bytowania. Decydując się na zakup rybich okazów należy sprostać ich ...
Czytaj Dalej
Piżmak amerykański

Piżmak amerykański

Piżmak amerykański to królestwo: zwierząt, gromada: ssaki, typ; strunowce, rząd: gryzonie. Należy on do rodziny chomikowatych i rodzaju piżmaków. Gryzonie ...
Czytaj Dalej
Kastracja psa

Kastracja psa

Kastracja psa polega na całkowitym usunięciu gruczołów rozrodczych czyli jajników albo jąder. Taki zabieg eliminuje rozrodczość. Dobrze przeprowadzony zabieg kastracyjny przez ...
Czytaj Dalej
Opieka nad aleksandrettą

Opieka nad aleksandrettą

Opieka nad aleksandrettą wymaga podstawowej wiedzy i zaangażowania. Przed zakupem skrzydlatego towarzysza należy zapoznać się ze specjalistyczną literaturą. Warto jest ...
Czytaj Dalej
Kot z najdłuższym ogonem

Kot z najdłuższym ogonem

Kot z najdłuższym ogonem znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. Jest to kot rasy maine coon, który wywodzi się z Ameryki ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie fretki

Żywienie i zdrowie fretki

Żywienie i zdrowie fretki to podstawa prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Wpływa także na styl życia i właściwe funkcjonowanie tego gatunku.  Oswojona ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie bystrzyka neonowego

Żywienie i zdrowie bystrzyka neonowego

Żywienie i zdrowie bystrzyka neonowego przekłada się na jego kondycję i wygląd zewnętrzny. Dieta tych ryb powinna być urozmaicona i ...
Czytaj Dalej
Najdłużej żyjący gryzoń

Najdłużej żyjący gryzoń

Najdłużej żyjący gryzoń na świecie to golec piaskowy. Nazywany jest również nagim kretoszczurem. Jest to ssak z królestwa: zwierząt, typu: ...
Czytaj Dalej
Pudel

Pudel

Pudel jest rasą zróżnicowaną pod względem wielkości i umaszczenia. Czworonogi te nie tylko różnią się między sobą wzrostem, ale również ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie aleksandretty

Żywienie i zdrowie aleksandretty

Żywienie i zdrowie aleksandretty wpływa na jej rozwój i samopoczucie. Papugi źle reagują na nieświeży pokarm. Aleksandretta właściwie żywiona i ...
Czytaj Dalej
Kot czy kotka, co wybrać?

Kot czy kotka, co wybrać?

Kot czy kotka, co wybrać? Przed zakupem futrzaka należy podjąć decyzję o jego płci, wieku i rasie. Dorosłe koty nie ...
Czytaj Dalej
Fretka

Fretka

Fretka należy do królestwa: zwierząt, gromady: ssaków, rzędu: drapieżników, rodziny: łasicowatych, a gatunku: fretek. To nieduże zwierzątko jest udomowioną formą ...
Czytaj Dalej