Psy z bajek

Psy z bajek

24/01/2022 Wyłączono przez AKS
Podziel się

Psy z bajek podziwiane są zwłaszcza przez dzieci. Bohaterami kreskówek i filmów animowanych są często psy różnych ras. Niejednokrotnie są fikcyjnymi postaciami, które grają główną rolę w bajkach Walta Disneya i innych znanych twórców.

Psy z bajek znane są od dawna. Występują najczęściej w filmach Walt Disneya. Przedstawiają historię czworonogów w celu rozwijania i przekazywania podstawowych wartości. Disney wprowadza nas w świat, gdzie bohaterami bajek są zwierzęta, a zwłaszcza psy. Disney i inni twórcy wykreowali w swoich filmach psich bohaterów, którzy cieszą się dużym uznaniem.

Sławne psy z bajek Disneya

Psy z bajek Disneya najbardziej znane są na całym świecie. Z wielkim zainteresowaniem oglądają je dzieci.

Do najbardziej sławnych psich bohaterów należą:

 • Pluto, który jest słodkim i wspaniałym psem. Występuje często w filmach animowanych i komiksach. Jest odpowiednio wyszkolony i uwielbia zabawy. Tego sympatycznego psa chcą mieć dzieci. W niektórych bajkach Pluto przedstawiony jest jako owczarek.
 • Goofy to fikcyjna postać psa, którego przyjaciółmi są Myszka Miki i Kaczor Donald. Najczęściej jest to pies łatwowierny i niezdarny, chociaż zawsze skłonny do pomocy. Pierwszy raz Goofy wystąpił w kreskówce animowanej w 1932 roku pod nazwą Dippy Dawg. Był to film „Rewia Myszki Miki”.
 • Bruno z bajki „Kopciuszek” to najlepszy przyjaciel, który jest wyrozumiały i wierny. Nie tylko potrafi obronić, ale także wysłucha problemów.
 • Tramp występujący w filmie „Zakochany kundel”. Jest on psem rezolutnym i zabawnym, który potrafi współczuć. Jest partnerem Lady z którą ma czwórkę dzieci i adoptowaną córkę. Przede wszystkim jest psem odważnym i potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach.
 • Trusty z filmu „Zakochany kundel” jest psem w podeszłym wieku. Ale wiernym i godnym zaufania. Zawsze można na niego liczyć.
 • Lady to suczka rasy cocker spaniel z filmu „Zakochany kundel II”. Jest jednym z głównych bohaterów tego filmu. Jej partnerem jest Tramp. Jest bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich dzieci. Jednocześnie jest dystyngowana i łatwowierna. Powoduje to, że często popada w kłopoty.
 • Chaps z filmu „Zakochany kundel II” jest głównym bohaterem. Ten młody pies jest potomkiem Lady i Trampa. Po odpowiednim szkoleniu wyrośnie na prawidłowo ułożonego psa.
 • Pongo z filmu „101 dalmatyńczyków” to inteligentny i opiekuńczy pies, którego właścicielem jest Robert. Pongo to główny bohater filmu odznaczający się niesamowitą odwagą. Jest również partnerem Cziki.
 • Czika to urocza suczka, która zakochana jest w Pongo. Razem stanowią dobraną parę. Czika jest również bardzo opiekuńczą mamą dla swojego licznego potomstwa.
 • Miedziak, który jest psem myśliwskim z amerykańskiego filmu animowanego „Lis i Pies”. Mieszka on ze swoim właścicielem Amosem i starym psem Maxem.
Psy z bajek

Słynne psy bohaterami różnych bajek

Psy z bajek zasłynęły również w filmach nakręconych przez różnych twórców.

Do najbardziej znanych psich postaci bajkowych należą:

 • Pies Huckelberry to główny bohater animowanego serialu Hanna-Barbera. W 1988 roku Huckelberry zadebiutował w filmie animowanym „ Złych czterech i pies Huckelberry”.
 • Reksio występujący w polskiej bajce, która powstała w 1967 roku w Studiu Filmów Rysunkowych. Produkcja jej odbywała się do 1990 roku w Bielsku-Białej. W tym czasie przygody sympatycznego Reksia chętnie oglądały dzieci.
 • Spike i Tyke to amerykański serial animowany, który został stworzony przez Hanna-Barbera. Są to przygody psów rasy buldog amerykański. Spike jest dużym i silnym psem wspierającym swojego małego synka, jakim jest Tyke.

 • Łepek to pies z kanadyjsko-amerykańskiego filmu animowanego „ Inspektor Gadżet”. Został on nakręcony przez wytwórnię DHX Media. Łepek jest psem tytułowego bohatera czyli inspektora i Penny. Jest bardzo inteligentnym zwierzęciem, który pomaga swojemu panu w każdej jego misji.

 • Droopy to fikcyjna postać z kreskówki amerykańskiego reżysera filmów animowanych Texa Avery’ego. Jest to powolny pies rasy basset hound. Po raz pierwszy pojawił się on w roku 1943.   

Podsumowując psy z bajek Disney są najczęściej uroczymi i zabawnymi zwierzętami. W świecie bajek pokazany jest charakter psich bohaterów i ich młodzieńczy wygląd. Przygody zwierząt w bajkach Disneya cieszą się wielkim uznaniem zwłaszcza wśród dzieci. Nie tylko bawią ale również uczą i inspirują obecnych i przyszłych opiekunów psów.


ZOBACZ TAKŻE

Opieka nad myszowatymi

Opieka nad myszowatymi

Opieka nad myszowatymi w warunkach domowych nie jest trudna ani czasochłonna. Najczęściej gryzonie te same potrafią zadbać o swoją higienę ...
Czytaj Dalej
Psy lewołapne i prawołapne

Psy lewołapne i prawołapne

Psy lewołapne i prawołapne dziedziczą te cechy podobnie, jak ma to miejsce u ludzi. Człowiek bez względu na płeć może ...
Czytaj Dalej
Barwnica

Barwnica

Barwnica to królestwo: zwierząt, typ: strunowców i gromada: ptaków. Należy do rzędu papugowych oraz rodziny i podrodziny papug wschodnich. Barwnica ...
Czytaj Dalej
Kot nebelung

Kot nebelung

Kot nebelung to długowłosa odmiana kota rosyjskiego niebieskiego o krótkiej sierści. Jest to pełny gracji elegancki kot typu orientalnego, którego ...
Czytaj Dalej
Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt

Hodowla zwierząt to sfera działalności człowieka, która związana jest głównie z utrzymaniem i reprodukcją zwierząt. Cały proces odbywa się od ...
Czytaj Dalej
Ryby, które wyginęły

Ryby, które wyginęły

Ryby, które wyginęły można poznać jedynie poprzez ich szkielety lub uzębienie zachowane w skałach. Zajmują się tym archeolodzy i biolodzy ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie myszowatych

Żywienie i zdrowie myszowatych

Żywienie i zdrowie myszowatych ma duże znaczenie w ich rozwoju, kondycji, a także badaniach medycznych. Zasadniczy wpływ na wszystkie procesy ...
Czytaj Dalej
Psie przedszkole

Psie przedszkole

Psie przedszkole przeznaczone jest dla szczeniąt, które uczą się głównych zasad funkcjonowania w psiej społeczności. Jest to grupa czworonożnych przedszkolaków, ...
Czytaj Dalej
5 Ciekawostek o gwarku

5 Ciekawostek o gwarku

5 Ciekawostek o gwarku przybliży nam bardzie styl życia tego interesującego ptaka. Należy on do rzędu wróblowatych i podrzędu śpiewających ...
Czytaj Dalej
Szorstki język kot

Szorstki język kota

Szorstki język kota to narząd bardzo operatywny i używany do różnych celów. Przeznaczony jest do wykonywania wielu niezbędnych czynności. Szorstki ...
Czytaj Dalej
5 Ciekawostek o króliczku miniaturowym

5 Ciekawostek o króliczku miniaturowym

5 Ciekawostek o króliczku miniaturowym przybliży życie tego często hodowanego zajęczaka w Polsce. Gatunek ten należy do rodziny zającowatych i ...
Czytaj Dalej
Opieka nad Miecznikiem Hellera

Opieka nad mieczykiem Hellera

Opieka nad mieczykiem Hellera nie jest skomplikowana, ale wymaga od akwarysty podstawowej wiedzy na temat zakupionego gatunku. Ryby podobnie, jak ...
Czytaj Dalej