Psy z bajek

Psy z bajek

24/01/2022 Wyłączono przez AKS
Podziel się

Psy z bajek podziwiane są zwłaszcza przez dzieci. Bohaterami kreskówek i filmów animowanych są często psy różnych ras. Niejednokrotnie są fikcyjnymi postaciami, które grają główną rolę w bajkach Walta Disneya i innych znanych twórców.

Psy z bajek znane są od dawna. Występują najczęściej w filmach Walt Disneya. Przedstawiają historię czworonogów w celu rozwijania i przekazywania podstawowych wartości. Disney wprowadza nas w świat, gdzie bohaterami bajek są zwierzęta, a zwłaszcza psy. Disney i inni twórcy wykreowali w swoich filmach psich bohaterów, którzy cieszą się dużym uznaniem.

Sławne psy z bajek Disneya

Psy z bajek Disneya najbardziej znane są na całym świecie. Z wielkim zainteresowaniem oglądają je dzieci.

Do najbardziej sławnych psich bohaterów należą:

 • Pluto, który jest słodkim i wspaniałym psem. Występuje często w filmach animowanych i komiksach. Jest odpowiednio wyszkolony i uwielbia zabawy. Tego sympatycznego psa chcą mieć dzieci. W niektórych bajkach Pluto przedstawiony jest jako owczarek.
 • Goofy to fikcyjna postać psa, którego przyjaciółmi są Myszka Miki i Kaczor Donald. Najczęściej jest to pies łatwowierny i niezdarny, chociaż zawsze skłonny do pomocy. Pierwszy raz Goofy wystąpił w kreskówce animowanej w 1932 roku pod nazwą Dippy Dawg. Był to film „Rewia Myszki Miki”.
 • Bruno z bajki „Kopciuszek” to najlepszy przyjaciel, który jest wyrozumiały i wierny. Nie tylko potrafi obronić, ale także wysłucha problemów.
 • Tramp występujący w filmie „Zakochany kundel”. Jest on psem rezolutnym i zabawnym, który potrafi współczuć. Jest partnerem Lady z którą ma czwórkę dzieci i adoptowaną córkę. Przede wszystkim jest psem odważnym i potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach.
 • Trusty z filmu „Zakochany kundel” jest psem w podeszłym wieku. Ale wiernym i godnym zaufania. Zawsze można na niego liczyć.
 • Lady to suczka rasy cocker spaniel z filmu „Zakochany kundel II”. Jest jednym z głównych bohaterów tego filmu. Jej partnerem jest Tramp. Jest bardzo opiekuńcza w stosunku do swoich dzieci. Jednocześnie jest dystyngowana i łatwowierna. Powoduje to, że często popada w kłopoty.
 • Chaps z filmu „Zakochany kundel II” jest głównym bohaterem. Ten młody pies jest potomkiem Lady i Trampa. Po odpowiednim szkoleniu wyrośnie na prawidłowo ułożonego psa.
 • Pongo z filmu „101 dalmatyńczyków” to inteligentny i opiekuńczy pies, którego właścicielem jest Robert. Pongo to główny bohater filmu odznaczający się niesamowitą odwagą. Jest również partnerem Cziki.
 • Czika to urocza suczka, która zakochana jest w Pongo. Razem stanowią dobraną parę. Czika jest również bardzo opiekuńczą mamą dla swojego licznego potomstwa.
 • Miedziak, który jest psem myśliwskim z amerykańskiego filmu animowanego „Lis i Pies”. Mieszka on ze swoim właścicielem Amosem i starym psem Maxem.
Psy z bajek

Słynne psy bohaterami różnych bajek

Psy z bajek zasłynęły również w filmach nakręconych przez różnych twórców.

Do najbardziej znanych psich postaci bajkowych należą:

 • Pies Huckelberry to główny bohater animowanego serialu Hanna-Barbera. W 1988 roku Huckelberry zadebiutował w filmie animowanym „ Złych czterech i pies Huckelberry”.
 • Reksio występujący w polskiej bajce, która powstała w 1967 roku w Studiu Filmów Rysunkowych. Produkcja jej odbywała się do 1990 roku w Bielsku-Białej. W tym czasie przygody sympatycznego Reksia chętnie oglądały dzieci.
 • Spike i Tyke to amerykański serial animowany, który został stworzony przez Hanna-Barbera. Są to przygody psów rasy buldog amerykański. Spike jest dużym i silnym psem wspierającym swojego małego synka, jakim jest Tyke.

 • Łepek to pies z kanadyjsko-amerykańskiego filmu animowanego „ Inspektor Gadżet”. Został on nakręcony przez wytwórnię DHX Media. Łepek jest psem tytułowego bohatera czyli inspektora i Penny. Jest bardzo inteligentnym zwierzęciem, który pomaga swojemu panu w każdej jego misji.

 • Droopy to fikcyjna postać z kreskówki amerykańskiego reżysera filmów animowanych Texa Avery’ego. Jest to powolny pies rasy basset hound. Po raz pierwszy pojawił się on w roku 1943.   

Podsumowując psy z bajek Disney są najczęściej uroczymi i zabawnymi zwierzętami. W świecie bajek pokazany jest charakter psich bohaterów i ich młodzieńczy wygląd. Przygody zwierząt w bajkach Disneya cieszą się wielkim uznaniem zwłaszcza wśród dzieci. Nie tylko bawią ale również uczą i inspirują obecnych i przyszłych opiekunów psów.


ZOBACZ TAKŻE

Dżdżownice

Dżdżownice

Dżdżownice to królestwo: zwierząt, typ: pierścienice i gromada: siodełkowce. Należą one do podgromady skąposzczetów i rodziny dżdżownicowatych. Stworzenia te przystosowane ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie karasia ozdobnego

Żywienie i zdrowie karasia ozdobnego

Żywienie i zdrowie karasia ozdobnego wpływa na jego dobrostan. Dieta tych ryb powinna być pełnowartościowa i urozmaicona. Karaś nie jest ...
Czytaj Dalej
5 Ciekawostek o polatuchach

5 Ciekawostek o polatuchach

5 Ciekawostek o polatuchach zobrazuje bardziej życie tych niezwykłych gryzoni z rodziny wiewiórkowatych. Należą one do plemienia polatuchów. Zwierzęta te ...
Czytaj Dalej
Polski owczarek nizinny

Polski owczarek nizinny

Polski owczarek nizinny to średniej wielkości pies pasterski. Posiada silny instynkt stróżowania. Jest psem wesołym i odważnym, ale jednocześnie dosyć ...
Czytaj Dalej
Żywienie i zdrowie pawia

Żywienie i zdrowie pawia

Żywienie i zdrowie pawia może zależeć od ludzkiego wsparcia. Zwierzęta osłabione, chore czy okaleczone, które żyją w na wolności często ...
Czytaj Dalej
12 Zasad prawidłowej opieki nad kotami

12 Zasad prawidłowej opieki nad kotami

12 Zasad prawidłowej opieki nad kotami to zbilansowana dieta i ochrona kotów przed chorobami. To również właściwa pielęgnacja i odpowiednia ...
Czytaj Dalej
Kojce dla psa

Kojce dla psa

Kojce dla psa mogą być zewnętrzne lub wewnętrzne. Muszą zapewniać czworonogowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Według polskiego prawa kojec dla ...
Czytaj Dalej
Karaś ozdobny

Karaś ozdobny

Karaś ozdobny to królestwo: zwierząt, typ: strunowce, gromada: promieniopłetwe. Należy on do rzędu karpiokształtnych i rodziny karpiowatych. Jest to jeden ...
Czytaj Dalej
Opieka nad golcem piaskowym

Opieka nad golcem piaskowym

Opieka nad golcem piaskowym niekiedy zależy od ludzkiego wsparcia. Zwierzęta osłabione, chore czy okaleczone, które żyją na wolności często są ...
Czytaj Dalej
Najszybszy pies

Najszybszy pies

Najszybszy pies świata to zdecydowanie greyhound, który należy do chartów. Potrafi pokonać w krótkim przedziale czasowym daleki dystans. Charty są ...
Czytaj Dalej
Paw

Paw

Paw należy do świata: zwierząt, typu: strunowców, gromady: ptaków, rzędu: grzebiących, rodziny: kurowatych. Jest to podrodzina bażantów. Paw uznawany jest ...
Czytaj Dalej
Rozwolnienie u kota

Rozwolnienie u kota

Rozwolnienie u kota to inaczej biegunka. Jest to nadmierna objętość kału albo schorzenie polegające na zwiększeniu zawartości wody w kale ...
Czytaj Dalej