GeoZoo » Kot » GPS DLA KOTA
GPS dla kota

GPS DLA KOTA

GPS dla kota to lokalizator, w który powinien być wyposażony każdy osobnik wychodzący z domu i nieposiadający mikroczipa. Koty poruszają się w różnych strefach terytorialnych, chodząc swoimi ścieżkami i nieoznakowany może nie mieć szans powrotu.

GPS dla kota oznacza dla naszego pupila bezpieczny powrót do domu w objęcia kochającej go rodziny. Lokalizacja GPS to wskazanie miejsca pobytu zwierzęcia, nawet z dokładnością do jednego metra na podstawie wskazań nawigacji satelitarnej. Jest to nie tylko aktualna lokalizacja, ale również trasa pokonywana przez kociego przyjaciela, gdzie widoczne są dane historyczne.

Rola GPS

GPS dla kota to nie tylko bezpieczne jego przemieszczanie, ale również ochrona przed kradzieżą. Do obroży kota można przymocować przywieszkę z lokalizatorem GPS wraz z kartą SIM, w celu wywołania automatycznego połączenia z lokalizatorem, który pomoże podsłuchać miejsce w którym znajduje się pupil.

Nasłuch ułatwia identyfikację złodzieja, a lokalizator wskazuje miejsce skradzionego zwierzęcia.

Niejednokrotnie lokalizatory GPS wyposażone są w specjalną funkcję, która umożliwia ustawienie na mapie bezpiecznej strefy dla naszego pupila. Na przykład może to być teren dużego ogrodu, poza który wyszedł kot i wtedy jego opiekun otrzyma powiadomienie. Jest to dobre rozwiązanie do kontrolowania trasy pokonywanej przez podopiecznego i monitorowania jego aktywności. Opiekun dowie się o ulubionych miejscach kota.

GPS dla kota

Wybór lokalizatora

GPS dla kota to wybór odpowiedniego lokalizatora, który leży w gestii jego opiekuna. Oznacz to łatwą lokalizację zwierzęcia i ochronę przed kradzieżą, a także trzymanie pieczy nad jego bezpiecznymi wędrówkami w ciągu doby. GPS jest przeznaczony dla kotów wychodzących poza teren mieszkania.

Należy dbać o kondycję i zadowolenie pupila.

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie lokalizatora, który jest łatwy obsłudze, lekki i posiada solidną obudowę, odporną na uderzenia. Poza tym powinien być odporny na wodę i zakurzenie, najlepiej z polską obsługą aplikacyjną. Warto również zwrócić uwagę, żeby lokalizator wyposażony był w migające diody, które są przydatne o zmroku, ponieważ pomagają szybko odnaleźć pupila.

Doskonałym wyborem jest GPS z wbudowanym głośnikiem, przez którego można przywołać kota. Dobrym rozwiązaniem jest lokalizator zarządzany z urządzenia mobilnego, jakim może być tablet czy smartphone. W sklepach dostępne są lokalizatory w różnych barwach, które na jednym ładowaniu mogą pracować nawet do 5 dni czuwania.

GPS dla kota to szybki i skuteczny sposób na śledzenie podróżniczych tras kociego przyjaciela. Lokalizator pomaga nie tylko w identyfikacji miejsca pobytu kota, ale także poznanie  nowych ścieżek pokonywanych przez pupila i uzyskać informacje o kocich niepowodzeniach i przyjaźniach. Lokalizator to bezpieczny powrót kota w ramiona rodziny.


Akt prawny Akwarystyka Fruwanie Gryzonie Koty Niebezpieczne Pies w pracy Psy Ptaki Pupil Quiz Ryby Wirusy Zoologia Zwierzęta domowe Świat zwierząt Żywienie

ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top