GeoZoo » Kot » Imię dla kotki
Imię dla kotki

Imię dla kotki

Imię dla kotki powinno oznaczać jej wyglądu lub charakter. Świadczy ono również o kocim właścicielu. Należy wybrać imię krótkie, które przyciąga uwagę i jest łatwe do wymówienia. Nie powinno również kojarzyć się kotce z komendą.

Imię dla kotki niejednokrotnie właściciel wybiera najbardziej popularne bądź rzadko spotykane. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić czym kierują się opiekunowie zwierząt. Ludzie posiadają nieograniczone pomysły w wyszukiwaniu imienia dla kotki. Na to wpływ często ma wygląd naszej pupilki bądź jej zachowanie.  

Imiona z mitologii greckiej

Imię dla kotki niejednokrotnie wybierane jest z mitologii greckiej. Opiekunowie  często nazywają swoją pupilkę Ateną, która jest boginią mądrości i sztuki. Można również nadać inne imiona w zależności od usposobienia naszej podopiecznej.

Do ciekawych imion z mitologii greckiej należą:

  • Harmonia, która jest symbolem ładu i symetrii.
  • Teja, która jest boginią wzroku.
  • Hera bogini niebios i płodności oraz patronka macierzyństwa.
  • Nike czyli uosobienie zwycięstwa.
  • Selene czyli bogini księżyca.

Imiona z mitologii rzymskiej

Imię dla kotki oprócz mitologii greckiej wybierane jest również z mitologii rzymskiej. Najbardziej jest tu popularne: Aurora bogini brzasku i świtu oraz Wenus bogini miłości, która była uosobieniem piękna.

Do ciekawych imion z mitologii rzymskiej należą:

  • Fortuna czyli uosobienie szczęścia i losu.
  • Fides, która jest uosobieniem zaufania i wierności.
  • Luna czyli bogini księżyca, utożsamiana z grecką Selene.
  • Wiktoria, która jest boginią zwycięstwa i potęgi.

Trzy pierwsze wymienione imiona z mitologii rzymskiej doskonale nadają się dla wszystkich ras płci żeńskiej. Natomiast imię Luna można nadać silnej i dużej kocicy.

Imiona związane z geografią

Imię dla kotki może być związane również z geografią. Właściciele pupilek wykorzystują do tego nazwy kontynentów, państw, rzek, a nawet wulkanów. Doskonałym przykładem są: Europa, Afryka, Malta, Missisipi czy Etna, który jest znanym wulkanem na całym świecie.

Imiona związane z muzyką

Imię dla kotki wybierane jest również z dziedziny muzyki. Popularne imiona związane z muzyką to: Etiuda, Nutka czy Opera. Często w ten sposób nazywają swoje pupilki pasjonaci muzyki. W ten sposób wyrażają swoje muzyczne zainteresowania. Takie imiona są krótkie i łatwe do wymowy i oznaczają dobry wybór.

Imiona z bajek

Imię dla kotki nierzadko wybierane jest spośród tytułowych bohaterów książek czy filmów. Bardzo popularnym bajkowym imieniem dla kota płci żeńskiej jest Śnieżka. Doskonałym przykładem są również: Bella, Doda, Fiona, Gerda, Lassie, Łajka, Rita, Roszpunka.

Imię ludzkie

Imię dla kotki często wybierane jest spośród imion żeńskich. Imiona mniej popularne wśród ludzi cieszą się większą popularnością w świecie zwierząt, np. Blanka, Eliza, Lena czy Melania. Natomiast z imion zagranicznych popularne są w Polsce: Gabi, Greta, Megan, Sabrina  czy Wendy.

Bardzo popularnym imieniem dla kotki jest Daisy. Imię to utożsamiane jest z księżniczką Daisy, która była uważana za wyjątkową piękność i jedną z najatrakcyjniejszych kobiet epoki edwardiańskiej. Uchodziła również za kobietę ekscentryczną. Imię Daisy często noszą również suczki.  

Natomiast biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny naszych ulubieńców, dla kotki trafnym imieniem będzie, np. Białka, Kruszyna, Łaciatka, Ruda, czy Śnieżynka. Kotki także noszą imiona kwiatów, jak np. Azalia czy Róża. Natomiast popularne imiona związane z produktami żywnościowymi to: Cola, Dynia, Fanta.

Imię dla kotki dobrze jest odpowiednio dobrać do jej wyglądu lub charakteru i temperamentu. Najlepiej jest przyzwyczajać do imienia podczas podawania pokarmu, wspólnych zabaw albo pieszczot. Należy mieć na uwadze, że wybrane imię, będzie nam towarzyszyło przez całe życie kotki. Często takimi samymi imionami wabią się kotki i suczki.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]