GeoZoo » Pies » Ubranie dla psa
Ubranie dla psa

Ubranie dla psa

Ubranie dla psa to bardzo szeroki asortyment okryć wierzchnich dla psich towarzyszy. Czworonogi potrzebują dodatkowej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Produkty te znajdują zastosowanie we wszystkich porach roku. Na rynku nie brakuje producentów psiej odzieży.

Ubranie dla psa niejednokrotnie szyte jest na wymiary czworonoga. Produkowane są często z importowanych materiałów o różnorodnej kolorystyce i fasonie. Odzież dla psów ma wiele zastosowań. Może chronić czworonoga przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Jednak najczęściej szyta jest na okres jesienno-zimowy. Nie brakuje również ubranek stanowiących ochronę pooperacyjną i przed silnym promieniowaniem słonecznym. 

Psia odzież

Ubranie dla psa małego, średniego czy dużego cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w okresie zimowym. Na mroźną zimę można kupić dla pupila kombinezon lub kurtkę czy nawet futerko. Najczęściej kupowane są kurtki i bezrękawniki, ponieważ nie ograniczają zwierzęciu ruchów. Bardzo praktyczne i łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu są peleryny zarówno zimowe, jak i letnie. Można wyposażyć garderobę psa w różne fasony odzieży.

Latem wspaniale sprawdzą się t-shirty, chroniące czworonoga przed silnymi promieniami słonecznymi. Uszyte są one przeważnie z cienkiej bawełny. Na porę zimową można również kupić gruby dres z polaru, chroniący przed mrozem i zimnym wiatrem. Wspaniałym rozwiązaniem są peleryny, kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe, które chronią sierść zwierzęcia przed deszczem i błotem. Polecane są psom z długim włosem.

Ubranie dla psa

Ubranka dla małych ras

Ubranie dla psa to nie tylko panująca współcześnie moda, ale przede wszystkim izolacja przed zimnem. Wiele psich ras takich jak york, maltańczyk, buldog francuski czy chihuahua najbardziej narażone są na przemarznięcie. Z tego powodu coraz więcej weterynarzy zaleca zakładania odzieży ochronnej na spacer podczas chłodnej jesieni czy zimy.

Ubranie dla psa miniaturowego i małego często dobierane jest do rasy, chroniąc psa przed przeziębieniem. W porze jesiennej dla małych ras doskonale sprawdzają się swetry o różnej kolorystyce. Psom bez podszerstka o delikatnej budowie warto jest kupić ubranko, aby nie dopuszczać psi organizm do wychłodzenia.

Ubranie dla psa

Ubranka szyte na wymiar

Ubranie dla psa może być idealnie dopasowane do psiej sylwetki i uszyte na jego indywidualny wymiar. Decydując się na takie ubranko należy podać producentowi dokładne wymiary swojego pupila bez żadnego zapasu. Najczęściej z odzieży szytej dla czworonoga na wymiar korzystają właściciele psów ras miniaturowych czy małych.

Podsumowując ubranie dla psa przeważnie chroni małe rasy czworonogów, które posiadają włosy w miejsce sierści i nie mają podszerstka. Podczas zimy odzież chroni psi organizm przed zimnem. Na rynku dostępne są różne modele ubrań dla psów. Wykonane są z różnych materiałów i w rozmaitej kolorystyce, niejednokrotnie dopasowane do konkretnej rasy. W zależności od wykonania koszty takiego ubrania mogą ulegać sporym wahaniom.


ZOBACZ TAKŻE

[pt_view id=”6f01e38f2y”]

Scroll to Top